Samsun Klas Haber

Bafralı Askerimiz Yaralandı

Bafralı Askerimiz Yaralandı
04 Mart 2020 - 6:10

Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde rejim unsurları tarafından yapılan saldırı sonuncu Samsun Bafralı Uzman Çavuş Göksu Çakmak yaralandı.

Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde rejim unsurları tarafından yapılan saldırı sonucu 1 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı. Yaralı askerlerden birinin Samsun Bafralı Uzman Çavuş Göksu Çakmak olduğu öğrenildi. Göksu Çakmak‘ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı’dan yapılan açıklamada, “Bahar Kalkanı bölgesinde bulunan unsurlarımıza rejimin açtığı ateş sonucu 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede 82 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, vurulmaya devam edilmektedir. Hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız! Bölgedeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; ateş altına alınan Rejim hedeflerinden 9 tank, 2 obüs, 6 ÇNRA ve 2 askeri aracın imha edildiği, 299 Rejim askerinin de etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir” ifadeleri kullanıldı.