Samsun Klas Haber

Dinamit tepkisi

Dinamit tepkisi
20 Haziran 2020 - 4:20

Salıpazarılılar baraj mağduru

Salıpazarı İçme ve Sulama Barajı inşaat sahasında patlatılan dinamitlerden dolayı evlerinde oturamadıklarını ve binaların duvarlarında çatlaklar oluştuğunu belirten vatandaşlar, sorunun çözülmesini istedi

Samsun DSİ 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Salıpazarı İlçesi’nde yapımı devam eden Salıpazarı İçme ve Sulama Barajı inşaatı nedeni ile kaya çıkarmak için patlatılan dinamitlerin sarsıntısı ile  mağdur olduklarını söyleyen  Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel ve beraberindeki 15-20 kişilik grup Belediye Başkanı Halil Akgül’le görüştü. SASKİ Konferans Salonunda bir araya gelen taraflar sorunlarını ve şikayetlerini Başkan Akgül’e aktardılar..

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül de mahalle sakinlerinin taleplerini ve şikayetlerini tek tek not alarak şunları söyledi: “Salıpazarı hepimizin, sizler de bu toprakların birer parçasısınız. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Haklı taleplerinizi sizlerin de katılımı ile oluşturacağımız bir heyetle gerekli mercilere ileterek sorunların çözülmesi için elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın.”

EVLERİMİZDE ÇATLAKLAR OLUŞTU

Baraj inşaatının bütün mağduriyete rağmen devam ettiğini söyleyen mahalle sakinleri, “Kamulaştırmadan dolayı zaten mağdur edildik. Şimdi ise inşaat sahasında patlatılan dinamitlerden dolayı evlerimizde oturamıyoruz. Binalarımızın duvarlarında çatlaklar oluştu. Bu sorunun bir an evvel çözülmesini istiyoruz. Yine kamulaştırma dışında kalan arazilerimize ulaşım sorunumuz var. Fındık bahçelerimize gidemiyoruz. Çünkü yol yok. İstimlak nedeni ile baraj sahası dışında kalan parça parça tapulu arazilerimizi kullanamıyoruz. Devlet bu parça yerleri de istimlak ederek bedelini bizlere ödesin” diyerek mağduriyetlerini dile getirdi.