Samsun Klas Haber

Şehit Uğur Göksu, Sonsuzluğa Uğurlandı…

Şehit Uğur Göksu, Sonsuzluğa Uğurlandı…
06 Ekim 2018 - 4:33

 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu  Ladik ilçesinde  son yolculuğuna uğurlandı. Şehit nişanlısının tabutuna sarılan Nesrin Atağ, ‘Bizim hayallerimizi, umutlarımızı çaldılar’ diyerek gözyaşı döktü.

Batman’da yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcının infilak etmesi soncu şehit düşen jandarma Samsunlu Uzman Çavuş Uğur Göksu için Ladik ilçesinde düzenlenen  tören ile toprağa verildi.

Törende Samsunlu şehit  Uğur Göksu‘nun yakınları gözyaşlarını tutamadı. Şehidin annesi Fidase Göksu ve nişanlısı Nesrin Atağ, tabutun önündeki fotoğrafı öperek gözyaşı döktü.

Şehidin ağabeyi ve mahalle muhtarı olan Seyitahmet Göksu ise kardeşinin tabutuna sarılarak, “Benim de evlatlarım var. Onları da asker olarak yetiştireceğim. O şerefsizleri sevindirmeyeceğim” şeklinde konuştu.
İlçede bulunan Merkez Camii’nde cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından, Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu için helallik alındı. Göksu daha sonra dualar eşliğinde toprağa verildi.
Cenazeye, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Samsun Valisi Osman Kaymak, MHP Gurup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, AK Parti Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan ve Orhan Kırcalı, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Ondokuz Mayıs Üniversitesi OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP İl Başkanı Taner Tekin, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar ve askeri erkan katıldı