Samsun Klas Haber

YALÇINKAYA İLKEM’İN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

YALÇINKAYA İLKEM’İN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
24 Ocak 2023 - 4:24

EĞİTİMDEKİ BAŞARIYLARI DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKEN İLKEM’E YALÇINKAYA’DAN ZİYARET

İLKADIM HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT YALÇINKAYA İLKEM’İN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

İlkadım’da  LGS ve YKS sınavları için ücretsiz ders desteği verdiği öğrencilerin başarılarıyla dikkatleri üzerine çeken İLKEM Eğitim Merkezi’nin ziyaret eden İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Yalçınkaya,” İdareci ve öğretmenlere yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek öğrenci ve öğretmenlerle her zaman iç içe olacaklarını belirtti.

İlkadım Belediyesi’nin ailelerin eğitim giderlerine destek olmak ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla faaliyete geçirdiği İLKEM Eğitim Merkezi, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmesinde büyük destek sağlıyor. YKS’deki başarısının yanı sıra LGS’deki başarısıyla da göz dolduran eğitim merkezini ziyaret eden İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdür Murat Yalçınkaya öğrencilerle sohbet edip Eğitim Koordinatörü Dauvt Öz’den bilgiler aldı.

“Ödüllü bilgi yarışmasının finali 27 Ocak”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz“4 farklı şubemizde geleceğe değer çocuklarımızı yenilikçi eğitim olanakları ile buluşturarak onları en iyi şekilde geleceğe hazırlıyoruz. Başarı odaklı TYT ve AYT hazırlık kurslarımız devam ediyor. Farklı etkinlikleri ile öğrencilerimizin bilgi ve donanım noktasında çağın şartlarına uygun olarak yetişmeleri için gayret ediyoruz. Yarı yıl kampı öncesi 4 farklı şubemiz olan Yaşardoğu, Kadifekale, Derebahçe, Kılıçdede merkezlerimiz kendi için de birincilerini seçerek yarışacağı ödüllü bir bilgi yarışması düzenliyoruz.27 Ocak’ta yapılacak final’de birinci olan şubemize kitap seti hediye edeceğiz” dedi.

“Öz’den Başkan Demirtaş’a teşekkür”

Bizlerde İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın eğitime ve öğretime verdiği katkı destekleriyle yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza yönelik her türlü projenin içinde olmaya gayret gösteriyoruz diyerek sözlerine devam eden Öz’ Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de İlkadım Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte hareket ederek sorunların çözümü noktasında katkı sağlama devam edeceğiz’ diye konuştu.

“Üniversiteyi kazanacağınız o sene bu sene olsun”

Okul ile ilgili sorunları yerinde görmek öğretmen ve öğrencilerle diyalog içerisinde olmak ve yaşanılan sorunlara çözümler bulabilmek amacı ile ziyaretlerine devam edeceğini belirten İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdür Murat Yalçınkaya,” Yaptığımız ziyaretler sadece fiziki inceleme ziyaretleri değildir. Aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımızla görüşüp sorunları hakkında bilgiler alıyor, okulları gezip eksiklikleri yerinde görerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gelişimden ve değişimden haberdar olursak, çocuklarımızı geleceğe daha hazır vaziyette yetiştirmiş oluruz. Öğrencilerimizden isteğimiz güzel bir bölüm kazanmanın tam zamanı.Bu yıl o yıl diyerek güzel bir üniversite kazanınız en büyük temennimiz. Ben bu vesile ile Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a katkı ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi