Samsun Klas Haber

Yeni Sanayi Sitesi 2022!de Hazır!

Yeni Sanayi Sitesi 2022!de Hazır!
23
23 Mart 2021 - 4:22

Toybelen Sanayi Sitesi inşaatının yüzde 95’i bitirildi

Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi alanında inşaat çalışmalarının yüzde 95 oranında bitirildi. Gülsan esnafının 2022 yılı sonunda taşınması planlanıyor.

 

Samsun’da Gülsan’ın taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi’nde ise yoğun bir çalışma hakim. İnşaatı hızla devam eden alanda yapılan kazı çalışmalarının yüzde 95 oranında bitirildiği belirtildi. Nisan ayı ile birlikte prefabrik montajlarının yapılacağı ifade edildi. 270 bin dönümlük rezerv alanın 700 dönümünde inşa edilecek Sanayi Sitesi’nde 100 metrekarelik 348, 200 metrekarelik 1178 dükkan olmak üzere toplamda 1526 dükkan ve 82 ticari birim yer alacak.

EN BÜYÜK SANAYİ DÖNÜŞÜM PROJELERİNDEN 

Samsun’da Gülsan Sanayi Sitesi sorununu çözmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Toybelen’de ki inşaatı bitirir bitirmez anında Gülsan’ ı yıkıp orada Samsun’a yakışır bir meydan inşaa edeceğiz. İki açıdan da Samsun kazanmış oluyor. Birincisi Gülsan yıkılıp halkımızın güzel vakit geçireceği, camisi ile birlikte çok sayıda kültürel unsurun yer alacağı bir yer haline gelecek. İkincisi ise Samsun kendine yakışır modern yeni bir sanayi kazanmış olacak” ifadelerini kullandı

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN