Samsun Klas Haber

Başkan Deveci miniklerin heyecanına ortak oldu 

Başkan Deveci miniklerin heyecanına ortak oldu 
15 Eylül 2022 - 19:34

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitime başlayan miniklerin heyecanına ortak oldu. Başkan Deveci, “Çocukların ve ailenin eğitimine, aile ve çocuk ilişkilerine önem veriyoruz” dedi.

——————————–——

Modern eğitim sistemiyle kentin çocuklarının gelişimine katkıda bulunan AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezi Atakent Şubesi’nde “Okuluna Hoş Geldin” etkinliği yapıldı. 2022-2023 eğitim öğretim dönemini coşkuyla karşılayan 4-6 yaş arasındaki minikler yeni dönemi oyunlar ve danslarla karşıladı. Yoğurt yedirme, balon patlatma ve bilmece oyunu oynayan minikler daha sonra doyasıya dans etti. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Av. Gülay Deveci de çocuklarla dans ederek yeni dönem heyecanına ortak oldu. Başkan Deveci ile Av. Gülay Deveci daha sonra öğrenci ve öğretmenlerle birlikte pasta kesti. Minikler de kendi elleriyle yaptığı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk portrelerini Başkan Deveci’ye hediye etti.

“EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ”

AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezlerinde yeni dönem heyecanının yaşandığını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Biz çocukların ve ailenin eğitimine, aile ve çocuk ilişkilerine önem veriyoruz. Örnek bir kamu kurumu olmaya çalışıyoruz. Çocukları ve onlarla birlikte olmayı çok seviyorum. Çocuklar bizim geleceğimiz, bunu laf olsun diye söylemiyorum. Atakum Belediyesi’nin AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezlerinin sayısı 4’e ulaştı. 300’e yakın da çocuğumuz var. AtaÇocuk Gelişim Merkezleri’nden daha fazla mahalleye açmak için çalışıyoruz. Ekonomik zorluklar ve yasal engeller var ama hepsini tek tek aşıyoruz. Çocuk sevgisinin dayanabileceği bir engel yoktur. Yeni dönemde tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarı diliyorum” diye konuştu.