Samsun Klas Haber

Buz ‘Liderliği Alacağız’

Buz ‘Liderliği Alacağız’
03 Ekim 2019 - 9:02

İrfan Buz ‘Hem 3 puanı Hem Liderliği Alacağız’

Teknik Direktör İrfan Buz, “Hepimiz kenetleneceğiz ve tamamen oyunumuza odaklanacağız. Taraftarlarımız da bizleri sonuna kadar destekleyecektir. Hem 3 puanı hem de liderliğimizi almak istiyoruz ve yolumuza devam etmek istiyoruz.” dedi.

 

“Haklı bir galibiyet aldık”

Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyen Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Afjet Afyonspor deplasmanından 3 puanla döndükleri için mutlu olduklarını belirterek, “Çok önemli bir Afyon deplasmanına gittiğimizde 3 puanı mutlak suretle almak istiyorduk. Bunu da 1-0 ile gerçekleştirdik. Takımımız burada dirençli, önemli, dengeli ve akıllı bir oyun ile birlikte haklı bir galibiyet aldık” ifadelerini kullandı.

“Bizim de hedefimiz belli”

Cumartesi günü Samsunspor’un kendi sahasında karşılaşacağı Manisa Futbol Kulübü maçını da değerlendiren İrfan Buz, “Önümüzde Manisa Futbol Kulübü maçı ile birlikte lider olma imkanımız var. Büyük taraftarımızın önünde oynayacağız. Bu günlerde şehrin de kenetlenmesiyle birlikte belirli bir havanın geldiğine inanıyorum. Biz de müsabakayı bekliyoruz. İçeride tamamen odaklanmış vaziyetteyiz. Rakibimize karşı saygılıyız. Lider olarak buraya geliyorlar. Önemli bir kadroya sahipler. Biz de kendi sahamızda oynuyoruz. Bizim de hedefimiz belli. Ondan dolayı iyi bir müsabaka olacağını düşünüyorum. İnşallah 3 puanla bizim ayrılacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“Bunlar önemli müsabakalar”

Ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan İrfan Buz, “Önemli ve ciddi bir müsabakaya çıkıyoruz. Burada coşkulu bir şekilde maçımızı kazanıp devam etmek istiyoruz. Bizim hedefimiz belli. Maç trafiğine baktığımızda son haftalarda çok yoğun bir maç trafiğine girdik. Tarsus İdman Yurdu maçını oynadık, peşine kupa maçı yaptık. Ardından deplasmanda Afjet Afyonspor ile karşılaştık ve şimdi de Manisa FK takımı ile karşılaşacağız. Daha sonra hafta içerisinde Diyarbakır’a gidiyoruz ve peşine de Kırklarelispor geliyor. Dolayısıyla burada iyi konsantre olmak gerekiyor. Bizlerde bu konuda tecrübelendik. Bunlar önemli müsabakalar. Ancak size 3 puandan daha fazla bir şey vermeyecekler. Burada en önemlisi liderlik. Samsunlu olmak ve Samsunsporlu olmak bir ayrıcalık olması gerekiyor. Bu güzelim şehrin kenetlenmesiyle birlikte Samsunspor’un büyük taraftara ve ayrıcalık oluşturduğunu bu haftada görebileceğiz. Haftalar içerisinde bunun daha da büyüyeceğini, Samsunlu ve Samsunsporlu olmanın gurur verici olduğunu ispatlamamız gerekiyor” sözlerini kaydetti.

“Hem 3 puanı hem de liderliğimizi almak istiyoruz”

Manisa FK’yı yenerek liderlik koltuğuna oturmak istediklerini ifade eden İrfan Buz, “Seyirci ile taraftar arasında fark var. Seyirci gelir izler ve gider. Taraftar gerçekten sever. Taraftar üzülür, taraftar gönülden sever. Bu bir ayrıcalıktır. Kendi şehrinizde kendi takımınızı tutabiliyorsanız ne mutlu size. Hepimizin ortak bir hedefi var. Burada egoların yeri yok. Ortak hedefte egoların yeri yoktur. Ondan dolayı biz hepimiz kenetleneceğiz ve tamamen oyunumuza odaklanacağız. Taraftarlarımız da bizleri sonuna kadar destekleyecektir. Hem 3 puanı hem de liderliğimizi almak istiyoruz ve yolumuza devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İrfan Buz’dan önemli açıklamalar