Samsun Klas Haber

İLKADIM BELEDİYESİ’NİN İLK KREŞİ HİZMETE AÇILIYOR

İLKADIM BELEDİYESİ’NİN İLK KREŞİ HİZMETE AÇILIYOR
22 Şubat 2021 - 2:28

 

BAŞKAN DEMİRTAŞ, 1 MART PAZARTESİ GÜNÜ KREŞİMİZİN KAPILARINI EĞİTİME AÇACAĞIZ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatları ile belediye hizmet binasında hizmet verecek olan “İlkadım Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi”  yeni eğitim-öğretim yılına 1 Mart  Pazartesi  günü 2- 6 yaş çocuk gruplarıyla hizmete başlayacak.

Kreş projesiyle ilgili açıklamada bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “İlçemize kazandırdığımız aynı zamanda belediye hizmet binamızda bir ilk olan kreşimizi faaliyete sokuyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle açılışını ertelediğimiz kreşimiz yeni eğitim-öğretim yılına 1 Mart itibariyle hizmete başlayacak. Belediye bünyesi tarafından işletilecek olan kreşimizde 24-68 ay arası çocuklarımız okul öncesi eğitim alabilecek.60 öğrenci kapasiteli kreşimizin yeni kayıtları devam ediyor. Covid-19 salgını nedeniyle, İlkadım Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğümüz, çocuklar için gereken tüm tedbirleri aldığı kreşimiz 2 ile 6 yaş arası çocuk grupları ile eğitime kapılarını açacak. 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek kreşimizle ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız Belediye Hizmet Binamızda yer alan kreşimizi ziyaret edebilirler. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

“Profesyonel eğitim”

İlkadım Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nden herkesin yararlanacağını sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş, “Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde düzenli oyun, uyku ve yemek saatlerimizle çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal olarak gelişimlerine destek olacağız. Kreşimiz 3 sınıftan oluşup çocuklarımız için geniş ve ferah bir ortam sağlamaya özen gösterdik. Pandemi sürecinde sınıf kapasiteleri 20 iken 10’a düşürdük, her sınıf gruplar halinde yemek, oyun, uyku olmak ile birlikte sınıflar arasında birleşme olmayacak. Çocukların periyodik saatler de ateş ölçümleri yapılacak. Beslenme listeleri gıda mühendisleri tarafından protein ve kalorilerine göre aylık olarak hazırlanacak. Ekiplerimiz tarafından aynı zaman da günlük olarak kreş dezenfektesi sağlanacak. Tüm İlkadım’lı ebeveynlerini kreşimize davet ediyoruz. Çocuklarımızın eğitim hayatlarına ışık tutmayı, ailelerin ise iş hayatından geri kalmamalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi