Samsun Klas Haber

İlkdım’da eğitim semineri sona erdi

İlkdım’da eğitim semineri sona erdi
01 Ağustos 2022 - 5:48

İlkdım’da eğitim semineri sona erdi

İlkadım Belediyesi ve Belediye Başkanları Birliği (BBB) iş birliğiyle 2022 yılı hizmet içi eğitim planı kapsamında, Belediye Çok Amaçlı Salon’da 27-29 Temmuz tarihleri arasında süren eğitim semineri sona erdi. Seminerin kapanış törenine katılan Başkan Demirtaş, 3 gün boyunca devam eden seminerin personelin çalışma temposuna olumlu sonuçlar kazandıracağını vurguladı.

 

İlkadım Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Belediye Başkanları Birliği (BBB) iş birliğiyle tam gün öğleden önce ve öğleden sonra iki oturum halinde 12 konu başlığında düzenlenen hizmet içi eğitimler, alanında uzman 3 eğitimci tarafından verildi. Hizmet içi eğitim seminerlerine konu sıralamasına göre tüm belediye personeli katılım sağladı.

Belediye Çok Amaçlı Salon’unda 3 gün devam eden Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında; 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu, 4734 Sayılı İhale Mevzuatı, 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu, Yönetişim ve Sorun Çözme Teknikleri, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu Uygulama ve İhale Usulleri, 2886 Sayılı İhale Kanunu Kamu Harcamalarında Dikkat Edilecek Hususlar, Devlet Memuru İş Kanunu, İş Kanunu, İşcilerin Disiplin İşlemleri, Kurum Kalitesinin İyileştirilmesi, Çağdaş Yönetim Uygulamaları, 5393 Sayılı Belediye Kanunu Belediye Organları Görev ve Yetkileri, 5393 Sayılı Kanun ve 5216 Sayılı Büyükşehir Kanun’unda, Belediyelerin Borçlanması, Belediye Şirket ve İşletme Kurumları, 2886 Sayılı Kanun’unda, Ödemelerde Kullanılacak kanıtlayıcı Belgeler, Mahalli İdareler Harcama Belgeleri, Bütçe Muhasabe Yönetmenliği Genel Konuları, uzman eğitimciler tarafından verildi.

KALİTE VE VERİMİ ARTIRMAK İSTİYORUZ
Hizmet içi seminerin sonunda düzenlenen kapanış töreninde Uzman Eğitmenler; İçişleri Bakanlığı Emekli Şube Müdürü İktisat Müfettişi Mehmet Cemal Özyardımcı, PTT Müdürü Polis Akademisi Halkla İlişkiler Eğitmeni Tarık Şahım, İçişleri Bakanlığı Emekli Şube Müdürü,Yerel Yönetim Uzmanı Mustafa Dönmez’e katılımları ve verdiği emeklerinden dolayı teşekkür eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Hizmet içi eğitimde temel amaç; yöneticileri değişen ve gelişen hizmet anlayışı konusunda bilgilendirmek ve bu süreçte etkili ve verimli olabilmeleri için gerekli bilgi, beceri ve davranışları kazandırmaktır. Belediyemizde yönetici konumundaki personele gerekli yeterlilikleri kazandırmak için yapılan hizmet içi eğitimin önemi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Halkımıza daha geniş bilgilerle donanmış personel tarafından hizmet vermeyi istiyoruz. Özellikle Belediye Kanunları ile ilgili verilen bu eğitim ile halkımıza vereceğimiz hizmette kaliteyi ve verimi artırmak istiyoruz” dedi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ
Programında sonunda Başkan Demirtaş sırasıyla seminere katkı ve destek veren; Belediye Başkanları Birliği Eğitim Kamu Başkanı eski Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım’a, Kahramanmaraş Afşin İlçesi eski Tanır Belediye Başkanı Ali Özturan’a, İçişleri Bakanlığı Emekli Şube Müdürü, Yerel Yönetim Uzmanı Mustafa Dönmez’e İçişleri Bakanlığı Emekli Şube Müdürü İktisat Müfettişi Mehmet Cemal Özyardımcı’ya, PTT Müdürü Polis Akademisi Halkla İlişkiler Eğitmeni Tarık Şahım’a teşekkür plaketlerini takdim etti