Samsun Klas Haber

Kitap Fuarına Davet

İlkadım Belediyesi, Türkiye’nin değerli yazarları ve kitapseverlerini 3-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek olan “Kitap Fuarı’nda” buluşturacak.

Kitap Fuarına Davet
03 Haziran 2022 - 3:49

İlkadım’dan dev Kitap Fuarı

İlkadım Belediyesi, Türkiye’nin değerli yazarları ve kitapseverlerini 3-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi’nde düzenlenecek olan “Kitap Fuarı’nda” buluşturacak. 36 yayın evinden 15 yazar, 22 şairi ağırlayacak olan Kitap Fuarı’nın açılışı 3 Haziran Cuma Günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

 

İlkadım Belediyesi tarafından 3-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kitap fuarı Bulvar AVM’de kapılarını ziyaretçilerine açacak. Sadece İlkadımlılar değil; Karadeniz bölgesindeki tüm kitapseverleri ağırlayacak olan kitap fuarında birbirinden değerli yerel yazarların katılımda salayacağı alanda çeşitli imza günü ve söyleşiler de gerçekleştirilecek.

“Okumak her şeyin temeli”

İlber Ortaylı başta olmak üzere Ömür Gedik, Sinan Yağmur, Serkan Karaismailoğlu, Nilgün Bodur, Pelin Batu, Haluk Çetin, Bilal Sami Gökdemir gibi isimlerin okurları ile buluşacağı Kitap Fuarı ile daha çok kitap okunmasını, kitabı sevdirmeyi ve kitapseverleri daha çok kitap ve yazarlar ile buluşturmayı hedefliklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”Okumanın yani dostumuz olan kitapların istikrarlı yol arkadaşlığının birçok faydası vardır. Bu bakımdan fuarımız bizim için çok anlamlı. Çünkü her şeyin temeli olan kitapların yer alacağı kitap fuarı kapsamında yazarlarla, entelektüellerle bir arada olacağız. Dolayısıyla katma değerimiz artacak. Çünkü kâinat oku emriyle yürüyor. Okumak her şeyin temeli. Kitap fuarına gelen düşünürlerle, yazarlarla ilçemizi daha da zenginleştireceğimiz programda söyleşiler de düzenlenecek davet beklemeksizin tüm Samsun halkını şehrimize yakışan bu organizasyonu görmeye davet ediyorum. Kitapları alıp rafımıza koymak değil, kafamıza, gönlümüze koymalı ve hayatımıza entegre etmeliyiz” dedi.

 

İmza ve söyleşilerin olacağı kitap fuarı takvimi ise şöyle;

5 Haziran Pazar İlber Ortaylı Saat:14:00

8 Haziran Çarşamba Ömür Gedik Saat:14:00

8 Haziran Çarşamba Sinan Yağmur Saat:15:00

11 Haziran Cumartesi Serkan Karaismailoğlu Saat:14:00

11 Haziran Cumartesi Nilgün Bodur Saa:16:00

11 Haziran Cumartesi Pelin Batu 20:00

11 Haziran Cumartesi Haluk Çetin Saat:20:00

12 Haziran Pazar Bilal Sami Gökdemir Saat:14:00