Samsun Klas Haber

Amaç Çalışma ortamını hazırlamak.

İlkadım Belediyesi, hızla gelişen ilçede ihtiyaçlar doğrultusunda 3 mahalleye yeni pazar yeri kuruyor.

Amaç Çalışma ortamını hazırlamak.
23 Temmuz 2022 - 5:45

İlkadım’da 3 mahalleye yeni pazar yeri

İlkadım Belediyesi, hızla gelişen ilçede ihtiyaçlar doğrultusunda 3 mahalleye yeni pazar yeri kuruyor. Amaç, hem vatandaşın pazar ihtiyacını kolaylaştırmak hem de esnafa daha iyi çalışma ortamı hazırlamak.

 

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Derebahçe, Kavacık,Tepecik mahallelerinde belirlenen alanlarda çizgi ve yer taksim çalışmalarına başladı. Kavacık Mahallesi’ndeki çizgi çalışmalarını Zabıta Müdürü Şeref Sarı,Samsun Pazarcılar Odası Başkanı Muhammet Yazıcı, mahalle muhtarı Faruk Ulus’la ile birlikte inceledi. Yeni hizmete girecek Pazar alanlarında satış yapacak pazarcı esnafların yerleri ise, İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce yapılan kura çekimiyle belirlenecek.

İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA
İlkadım halkının ihtiyaçları doğrultusunda hareket ettiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İlçemiz hızla büyüyüp gelişiyor. Biz de buna uygun olarak çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Belediye olarak hemşehrilerimizin ihtiyacına yanıt verecek projelerimiz diğer belediyelere örnek ve referans oluyor. Vatandaşlarımızın nezih ve sağlıklı ortamlarda pazar alışverişi yapmaları amacıyla Derebahçe, Kavacık, Tepecik mahallelerimizden vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yeni pazar alanlarıyla bu bölgelerin büyük bir ihtiyacını giderildi.Şimdiden pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi