Samsun Klas Haber

Başkan Aksu Çocukların Bayramını Kutladı

Başkan Aksu Çocukların Bayramını Kutladı
23 Nisan 2021 - 7:10

BAŞKAN AKSU’DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yılı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

TBMM’nin kuruluşunun 101. yılınının yanı sıra tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ederek sözlerine başlayan Başkan Ersan Aksu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aziz milletimizin geleceği, refahı ve barışı için çalışan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egenenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. İstiklal ve İstikbal mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk TBMM’yi kurmuş, 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Milletimiz için 23 Nisan 1920, milli iradeyi her türlü gücün üstünde tutan ilerleyişin ilanıdır.
Bugün de Milli egemenliğimizi korumak için mücadelemiz Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde aynı kararlılıkla devam etmektedir.

Milletimizdeki kardeşlik ve dayanışma duygularının yanı sıra vatan, bayrak ve ezan sevgisi liderimizin dik ve kararlı duruşu hem dışarıdan hem de içeriden milli egemenliğimize yönelik saldırılara karşı başarılı sonuçlar vermiştir. Ülkemizin geleceğini, milletimizin refahını ve huzurunu hedef alan her türlü girişim sonuçsuz kalmıştır. Özellkle son dönemde
millet iradesine karşı söylemler ve darbe çağrısı imalarını yapanlara yine en güzel cevabı milletimiz vermiştir.

Her türlü olumsuzluklara maruz bırakılmak istenen Türkiye, özellikle son 19 yılda savunma sanayi, teknoloji hamleleri, enerji, sağlık, tarım, spor, ulaşım, eğitim ve daha pek çok alanda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Mavi Vatan ve Siber Vatan da
hamlelerimiz ve çalışmalarımız büyük ve güçlü Türkiye’min kararlı ve inançlı yürüyüşünü tüm dünyaya göstermiştir. Milletimizi gururlandıran, dünya da gıpta ile bakılan devasa projelerin yerli ve milli olması Sn. Cumhurbaşkanımız liderliğinde ülkemizin gücünü ve neler başarabileceğini ortaya koymuştur. Ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize taşıyacak gençlerimize güveniyoruz, inanıyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizin geleceği ve umudu olan çocuklara verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır. Milletimiz ile birlikte ülkemizi yarınlara daha güçlü şekilde taşımak için azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdürüyoruz.

Türkiye Büyük Milleti Meclisi çatısı altında ülkemize hizmet etmiş tüm milletvekillerine, milletimiz adına teşekkür ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum.