Samsun Klas Haber

Başkan’dan Sağlık çalışanlarına Çıcek!

Başkan’dan Sağlık çalışanlarına Çıcek!
18 Aralık 2020 - 5:14

PANDEMİYE ÖNEM SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DEĞER VERİOR

 

Başkan Demirtaş’tan sağlık çalışanlarına jest – samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Covit-19 nedeniyle evine gidemeyen, çocuklarını göremeyen ve zor şartlarda görev yapan sağlık çalışanlarına buket çiçek göndererek moral desteği verdi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Pandemi nedeniyle zor günler geçiren sağlık çalışanlarını unutmadı. Başkan Demirtaş, Covit-19 nedeniyle zor şartlarda görev yapan sağlık çalışanlarına buket çiçek göndererek sürpriz yaptı.

Sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını kaydeden Başkan Demirtaş, “Hastalık durumunda canımızı ve sağlığımızı emanet ettiğimiz doktorlarımızın, görevlerinin verdiği stresi birazcık ta olsa azaltmak istedik. Çünkü görüyoruz ve tanık oluyoruz ki sağlık çalışanlarımız insan sağlığını kendi sağlıklarından çok önde tutan kahramanlardır. Biz daha sağlıklı olalım diye kendi sağlıklarını bile tehlikeye atacak kadar görevlerine bağlıdırlar. Özellikle Dünyanın Corona virüsü ile ayakta olduğu günümüzde doktorlarımızın değeri bir kez daha anlaşılmıştır diye düşünüyorum. Tüm doktorlarımıza, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI MUTLU OLDU

Başkan Demirtaş’ın bu jesti doktorları ve sağlık çalışanlarını da mutlu etti. Corona virüsü nedeniyle insan sağlığına verilen önemin daha çok öne çıktığını ifade eden doktorlar, “Bizler sadece bugün değil, her zaman insanlarımızın daha sağlıklı ve hastalıklardan uzak kaliteli bir yaşam sürmesi için çaba sarf ediyoruz. Zaman zaman olumsuzluklarında kamuoyuna yansıdığı görevimizi yaparken böylesi güzel jestler bizleri çok mutlu ediyor. Her zaman diyalog halinde olduğumuz Başkanımız Necattin Demirtaş’a bu güzel jesti için teşekkür ederiz” dediler.

SEVDİKLERİMİZ İÇİN KURALLARA UYALIM

Zor günlerin mutlaka aşılacağını belirten Başkan Demirtaş, “Maske, temizlik ve mesafe. Devletimiz ısrarla bu kurallara uyulmasını istiyor. Bizler için milletimiz için bunun yapılmasını halkımızdan bekliyor. Kurallara harfiyen uyulduğunda sağlık çalışanlarımızın eli de rahatlamış olacak. İlkadım Belediyesi olarak bizlerde sevdiklerimiz ve bir can kaybının bile yaşanmaması için halkımıza çağrı yapıyoruz; ‘Ne olur kurallara uyalım.”