Samsun Klas Haber

Canik Çocukları Güldürüyor!

Canik Çocukları Güldürüyor!
22 Temmuz 2020 - 3:42

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canikli yetimlerin yüzünü güldürmeye, yüzlerinde tebessüm olmaya, onların gönüllerine dokunmaya devam ediyor.

43 YETİM ÇOCUĞA ULAŞILDI

Yaklaşık bir yıl önce başlatılan “Bir Kardeşinin Yüzünde Sen de Tebessüm Ol” projesi kapsamında bu güne kadar kışlık bot yardımı, Kurban ve Ramazan Bayramı öncesi giysi yardımı, kitap ve kırtasiye yardımında bulanan Canik Belediyesi, şimdi de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede ikamet eden 43 yetim çocuğa, onların yüzlerinde bir tebessüm olabilmek için 150 TL değerinde giyim çeki hediye etti.

HİZMETLERİN EN HAYIRLISI

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşayan kişi, dokunduğu saç adedince sevaba ulaşır’ Hadis-i şerifinin sırrına mazhar olabilmeyi murat ediyoruz. Bu anlayış ve inançla bugün sizlerle bir araya gelmiş olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Hadis-i şerifte buyrulduğu gibi ‘Allah’ın en sevdiği ev, içinde ikram gören bir yetimin bulunduğu evdir. Sizler bu manada bu güzel yavrularımızla ilgilendiğiniz için çok şanslısınız. Bu yavrularımızı zor günlerinde yalnız bırakmadınız. Onlara kol kanat gerdiniz. Yeri geldi annelik, yeri geldi babalık yaptınız. Her birinizi bu manada tebrik ediyorum. Bizler de sorumluluk makamında olan insanlar olarak bu hassasiyete sahip olmamız gerektiğini biliyoruz. Sadece Bayramlarda değil belirli zamanlarda sizlerle bir arada olmaya devam edeceğiz, gayret edeceğiz. İşte bu nedenle bugün bu kahvaltılı ortamda bir aradayız. Canik Belediyesi olarak en büyük gayemiz ilçemizde başı okşanmamış, gönlüne dokunulmamış tek bir yetimin kalmamasıdır. Bizim için hizmetlerin en hayırlı olanı da budur.”

İLÇEMİZDEKİ HER SORUNA VAKIFIZ
Sandıkçı açıklamaları şöyle sürdürdü: “İlçemizin sorunlarını önem ve öncelik sırasına göre çözüyor, çalışmalarımızı belirli bir plan program dâhilinde sürdürüyoruz. Ancak bu vesile ile bilinmesini isterim ki bizim en büyük önceliğimiz ilçemizde aç yatan, açıkta kalan ihtiyaç sahibi tek bir kardeşimizin kalmamasıdır. Bu hususta buradan sizler aracılığı ile tüm vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza, meclis üyelerimize sivil toplum kuruluşlarımıza sesleniyorum; Gönül kapımız da, Belediyemizin kapıları da, Belediyemizin var olan tüm imkânları da darda olan, zorda olan kardeşlerimiz için sonuna kadar açıktır, açık olacaktır. Adalet ve hakkaniyet ölçüsünde vatandaşımızın hayrına olan tüm işlerin öncüsü ve takipçisi olacağız.”

YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER
Hayırseverlere teşekkür eden Başkan Sandıkçı, “Benim çok sevdiğim bir slogan var: ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ Yaşanabilir bir Dünya için bunu sağlamak boynumuzun borcudur. Bu vesile ile böylesi anlamlı bir organizasyonda yer almaktan, sizleri burada ağırlamaktan son derece mutlu olduğumu tekrar ifade ediyor katılımlarınız nedeniyle her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca iyilik kervanımıza katılan tüm hayırsever iş insanlarına da hassaten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yetim çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Sandıkçı, Çocuklara bayram öncesi hediye çeklerini vererek hatıra fotoğrafı çektirdi