Samsun Klas Haber

Canik’te ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ projesi

Canik’te ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ projesi
02 Temmuz 2020 - 5:15

Canik’te ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ projesi

Canik’te ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ temizlik projesi, Canik Belediyesi tarafından bir program dahilinde mahallelerde devam ediyor.

Canik Belediyesi ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ proje kapsamında bu hafta Hacıismail Mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri proje kapsamında mahalle halkını bilgilendirdi. Hacıismail mahallesi etraflıca mıntıka temizliğinin ardından, sokaklar antibakteriyel sabunlu suyla yıkandı. Sokakların yıkanmasının ardından dezenfekte edilerek mahalle insanın kullanımına sunuldu.

SANDIKÇI: KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
 Özellikle son günlerde tüm dünyada gündem olan salgın hastalık riskine karşı temizliğin her zamankinden çok daha önemli olduğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Pandemiyle mücadele kapsamında ara verdiğimiz ‘Sokağım Evim Kadar Temiz Olsun’ projemize normalleşme süreciyle birlikte kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ekiplerimiz proje kapsamında sizlerin de gördüğü gibi mahallemizde detaylı mıntıka temizliği ile birlikte bütün sokakları yıkayarak, ardından dezenfekte ederek siz mahalle sakinlerimizin sağlıklı bir şekilde kullanmaları için gerekli çalışmaları tamamladılar. Çalışma arkadaşlarıma bu anlamda teşekkür ediyorum. Özellikle salgın hastalığın yayılma riskine karşı temizliğin ne kadar önemli olduğunu son günlerde ülke olarak dünya olarak daha iyi anlamış olduk. Kişisel temizliğimizle birlikte, evimizin, bahçemizin temizliğine gösterdiğimiz ilgiyi, önemi mahallemize, sokaklarımıza caddelerimize, parklarımıza, bahçelerimize, piknik alanlarımıza göstermek zorundayız” diye konuştu