Samsun Klas Haber

CEMİYETE YOĞUN ZİYARET

CEMİYETE YOĞUN ZİYARET
11 Ocak 2020 - 6:48

GAZETECİLER 10 OCAK’DA UNUTULMADI

Vali Kaymak: Birlikte çalışmak zorundayız

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nde yoğun bir trafik yaşandı. Sabah Vali Osman Kaymak, Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş,  , Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun İl Müdürü Volkan Toptaş, Samsun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Muhammet Meclis,  Basın İlan Kurumu İl Müdürü Mustafa    ile başlayan kutlama ziyaretler,  İyi Parti Milletvekili Bedri Yaşar, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Fatih Esen ve TSK temsilcilerinin ziyaretleri ile sürdü. Ziyarette  Samsun Valisi Osman Kaymak, “Şehrimizin potansiyeli büyük. Medya ve STK’larla bir arada çalışmak zorundayız” dedi

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Samsun’da  19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nde, Samsun medyasının katıldığı ziyaret ve toplantılarla kutlandı. 10 Ocak nedeniyle Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Vali Osman Kaymak, demokrasilerde dördüncü güç olan medyanın önemine işaret ederek, ‘hizmet’ noktasında birlikte çalışabilmenin önemini vurguladı

 

 

EMEKLERİNİZ ŞÜPHESİZ

Samsun Valisi Osman Kaymak, şehre hizmet adına basın mensuplarıyla birlikte çalışmalarını birlikte yürüttüklerini belirterek, “Gazetecilerin mesleğine saygı duyuyoruz. Bu şehrin sorunlarında birlikte çalışıyoruz. Medyanın dördüncü kuvvet olduğunu kabul ediyoruz.  Bu şehre birlikte hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Şehrimizin büyük imkan ve potansiyeli var. Şüphesiz medya ve STK’larla bir araya gelip çalışmak zorundayız. 19 Mayıs 1919’un 100. yılı nedeniyle yapılan etkinliklerde basın mensuplarımız da büyük emek verdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÇİĞDEM KARAASLAN

”ÇALIŞMA KOŞULLARI NİTELİKLİ HALE GELMESİ GEREKİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Karaaslan, Ziyarette Karaaslan, gazetecilerin çalışma koşullarının daha nitelikli hale gelmesi öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

Gazetecilerin hiçbir kısıtlamaya uğramadan, gelişmeleri topluma en doğru şekilde ulaştırma görevini üstlendiğine işaret eden Karaaslan, “Dijitalleşmenin etkisiyle haber kaynaklarını çeşitlenmiş ve bilgi kirliliği artmıştır. Bu bilgi kirliliği, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda sorumlu gazeteciliğin önemini artırmıştır. Basın mensupları milletimizin hassasiyetlerini gözeterek toplumsal sorumluluklarının bilinciyle etik ilkelerden ödün vermeden görevini emek ve fedakarlıkla yerine getirmektedir.” ifadesini kullandı.

 

BAŞKAN DEMİR:

”ŞEHRİN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLADI”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise basın kuruluşlarının son yıllarda daha da geliştiğini vurgulayarak, ”Yazılı, görsel ve özellikle internet medyası daha da gelişti. Basın mensuplarımızın bu önemli görevi yerine getirmek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için mesai kavramı gözetmeksizin her koşulda tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerinde büyük fedakarlıkla verdikleri mücadele takdire şayandır. Ülkemizin ve şehrimizin gelişmesine katkısı çok büyüktür.” diye konuştu.

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır da toplumun gözü, kulağı ve sesi olan basın mensuplarının, bu görevini yaparken yılların biriktirdiği sorunlar ve güçlüklerle karşı karşıya kaldığını belirtti.

 

 

Çakır, gazetecilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini belirterek, “Çalışma şartlarının iyileştirilmesi, kanunlardan kaynaklanan sıkıntılarının giderilmesi bize göre acil çözüm bekleyen sorunların başında gelmektedir. Basın çalışanlarının özgür bir ortamda, yansız haber yapabilmelerini sağlayacak ve çalışma koşullarını iyileştirecek haklar ve düzenlemeler, çalışanların karşılaştıkları güçlükleri azaltarak, daha verimli çalışma ortamlarına zemin hazırlayacaktır.” şeklinde konuştu.