Samsun Klas Haber

EMİN KAR’IN ADINI İLKADIM’DA YAŞATALIM

EMİN KAR’IN ADINI İLKADIM’DA YAŞATALIM
04 Kasım 2021 - 5:45

İLKADIM MECLİSİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI, SEVGİ VE RAHMETLE ANDI

 

İlkadım Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısının ikinci oturumu İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleşti.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen imar Komisyonuna sevk edilen 3 gündem maddelerinin görüşülüp oy birliği ile karara bağlandığı meclis toplantısında, 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’üncü yıldönümüne yönelik olarak mesajlar verildi.

Başkan Demirtaş; Mustafa Kemal Atatürk  Türk Milletine unutulmaz bir destan kazandırdı

10 Kasım 1938 Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında yüce önderin 57 yıllık yaşamına Türk Milletine kazandırdıklarıyla unutulmaz bir destan olduğunu hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “O büyük önder fikir ve eserleriyle bağımsızlığımızdan sanatımıza kadar yaşayan tek gerçektir. Bize düşen ölümünün 83’üncü yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anmak ve fikirlerini yaşatmaktır. Bağımsızlık mücadelesi sırasında kahraman dedelerimizin gösterdiği yolda emin adımlarla yürüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi bugünde yok edici hiçbir güce diz çökmeyecektir. Cumhuriyetimizin 98’inci yılını kutluyorum. İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Ali Kandemir;

Önümüzdeki 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında CHP grubumuz adına bir açıklama yapmak istiyoruz diyerek söz alan CHP Grup Başkan Vekili Ali Kandemir;” Milletimizin yetiştirdiği büyük değerlerden bir tanesi ve ilham kaynağımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ülkenin en umutsuz anlarında tüm olanaksızlıklara boyun eğmemiş asil milletimizin Milli Mücadelesi sonunda zafere ulaştırmış, şanlı tarihimizin altın sayfalarında yer edinmiştir. Bu sebeple Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83.yılında rahmet minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Talat Eyüpoğlu;

Değerli meclis arkadaşlarım hepinizi saygı ile selamlıyor bende partim adına Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde şükranla, saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Samsun’da Belediye Başkanlığı yapmış rahmeti rahmana kavuşmuş Muzaffer Önder’ ağabeyimiz de Allahtan rahmet diliyoruz ”diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanı Vekili Yavuz Yılmaz;

Dünya çapında adından söz ettirmiş, Türkiye için önemli olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ile ülkeyi yasa bağlamasının ölüm yıl dönümünde rahmetle yad ediyoruz. Benim için bir ağabey olan beraber fikir ve sohbet ortamlarında da bir arada olduğumuz rahmetli Muzaffer Önder’e yüce Mevla’dan rahmet diliyorum” dedi.

MHP Grup Başkanı Vekili İbrahim Üstün;

Bende tüm grup başkan vekillerimizin duygu ve düşüncelerine katılıyor Mustafa Kemal Atatürk’e ve Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Rahmetli Muzaffer Önder’e Allahtan rahmet diliyorum” diye konuştu.

“Emin Kar’ın adını yaşatalım”

10 Kasım Anma mesajlarını veren Grup Başkan vekillerinden sonra Başkan Demirtaş’tan söz alan MHP Belediye Meclis Üyesi Cemalettin Kola;” Yakın zamanda ebediyete uğurladığımız şehrimizin takımı Samsunspor ile özleşen Futbolcu Emin Kar’ın adını yaşatmak adına belediye meclisinin ortak kararı ile bir parka verilmesini istiyoruz “dedi. Bu talebe karşı Başkan Demirtaş, Samsunspor için emek vermiş ömrünü verdiği Samsunspor’a ve Samsun için  aile kabristanlığında defnedilen Emin Kar isminin daha büyük bir spor tesisine verilmesidir gönlümüzden geçen. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ile bu konuyu bizzat konuşup rahmetli Emin Kar’ın adını ölümsüzleştireceğiz” diye konuştu.