Samsun Klas Haber

İlkadım’da dualar Mehmetçik için…

İlkadım’da dualar Mehmetçik için…
23 Mart 2018 - 16:24

 

 

 

Regaip Kandili’nde eller semaya şehitler için kalktı.  

      İlkadım Belediyesi tarafından Regaip Kandili dolayısıyla yatsı namazı sonrası camii çıkışı vatandaşlara lokma ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 KURAN-I KERİM OKUNDU, DUALAR YAPILDI.

İlkadım Belediyesi tarafından Abdullah Paşa Camii’nde kandil özel programı tertip edildi. Yatsı namazı öncesi camiye akın eden vatandaşlar, kandil gecesi özel programında okunan Kuran-ı Kerim’i dinleyerek dua ve niyazlarda bulundu.  İbadetlerini huşu içinde yerine getiren cami cemaatine namaz sonrası belediye ekiplerince lokma ile birlikte çeşitli ikramlar yapıldı.

 

KIRGINLIKLAR VE KÜSKÜNLÜKLER SON BULMALI

Cami çıkışında vatandaşların kandilini tebrik ederek sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  Mübarek gün ve geceler olan bu kandil gecelerinde kırgınlık ve küskünlüklerin bir kenara atılması gerektiğini söyledi.

 

ABDULLAH PAŞA’DA MANEVİYAT DOLU GECE

İslam alemi için önemli, feyiz ve bereketin alınacağı gecelerden olan RegaibKandili’ni vatandaşlarımızla birlikte idrak ettiklerini ifade eden Başkan Tok,  “Müslüman âlemi için önemli günlerden olan Regaip Kandilimizi vatandaşlarımızla birlikte Abdullah Paşa Camiinde ihya etmenin mutluluğunu yaşadık. Manevi coşkuyu daha fazla yaşadığımız bu gecede kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için cami çıkışı vatandaşlarımıza lokma ikram ederek geleneğimizi devam ettirdik. Vatandaşlarımızla birlikte bu gecede Afrin operasyonunda görev alan ordumuza dualar ettik. Tüm şehitlerimizin ruhu için  Kuran’ı Kerim okuyarak niyazlarda bulunduk. Allah ordumuzu ve milletimizi tüm kötülüklerden, fitne ve şer odaklarının tuzaklarından korusun. Kandil vesilesiyle  ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olmasını temenni ediyor; vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.