Samsun Klas Haber

SAMULAŞA KALİTE TESCİLİ

SAMULAŞA KALİTE TESCİLİ
16 Şubat 2020 - 17:17

Samulaşın kalitesi artık tescilli Samsun halkına kaliteli ulaşım sunmayı amaç edinen Samulaş A.Ş kalitesini tescilledi.

Samulaş, Entegre Yönetim Sistemi Belgeleri’ni aldı. Samulaş Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “Hedefimiz kaliteli ulaşım” dedi.  Entegre yönetim sistemini tamamlayan SAMULAŞ AŞ, kalitesini tescillemiş oldu. SAMULAŞ AŞ’nin ‘Entegre Yönetim Sistemi Belgeleri’ düzenlenen törenle Alberk QA Technic tarafından SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı’ya verildi.

  “SÜREKLİ GELİŞİYORUZ”

Sürekli gelişmekte olduklarını vurgulayan Tamgacı, “Bu belgeler birer araçtır. Biz vatandaşlarımızın beklentilerini, ihtiyaçlarını ve mevzuat şartlarını karşılama noktasında tüm dünya tarafından kabul görmüş standartları oluşturma anlayışındayız. İşimiz yeni başlıyor. Mayıs 2019 tarihinden itibaren başlattığımız kurumsallaşma çalışmalarımızı sürekli iyileştirme ve risk yönetimi ile ele alarak süreç yönetimi şeklinde revize ettik. Bu çalışmalar doğrultusunda, yönetim sisteminin ilgili standart gerekliliklerini karşılayarak, denetim süreçlerini başarıyla tamamladık ve yönetim sistemi belgelerini almaya hak kazandık” dedi.

“MİSYONUMUZ RAHAT VE KONFORLU ULAŞIM”

Tamgacı, “Tüm bu çalışmalarda sürekli iyileştirmeleri performans yönetim sistemi ile yapıyoruz. 27 personelimiz toplam 920 saat eğitim, mentorlük ve danışmanlık hizmeti aldı. Bu çalışmalara ek olarak çevreye karşı duyarlılığımızı biraz daha ileri taşıyarak ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ile etkin enerji yönetimi çalışmalarına başladık. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve EN 13816 Yolcu Taşımacılığında Hizmet Kalitesi Yönetimi standartlarına yönelik çalışmalarımız da devam etmektedir. ‘Rahat, konforlu ve kaliteli ulaşım hizmeti sunmak’ sözüyle çıktığımız yolda vatandaş memnuniyeti için çalışmaya devam edeceğiz. Bu belgeler kurumumuza hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.