Samsun Klas Haber

Birlikteliğin Adresi Atakum Oldu

Birlikteliğin Adresi Atakum Oldu
29 Ocak 2018 - 12:17

Atakum’da ‘VATAN’ buluşması…

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, ev sahipliğini yaptığı toplantıda AK Parti, MHP, CHP, BBP, Saadet ve İYİ Parti İlçe Başkanlarını ve yöneticilerini buluşturarak, “Siyaseten rakip olabiliriz. Ama söz konusu vatan olduğunda, hepimiz biriz. Hepimiz Türkiye’yiz” dedi.
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşma, siyasi partilerin Atakum İlçe Başkanları ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerini bir araya getirdi. Yalı Kafe’de gerçekleştirilen buluşmaya, AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanı Muhittin Sağlam, BBP Atakum İlçe Başkanı Bayram Candan, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam katıldı. Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın da katıldığı birliktelik buluşmasında, partilerin ilçe yöneticileri de hazır bulundu.
“BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Siyaseten birbirimize rakip olduğumuz doğrudur. Ama söz konusu vatan olduğunda, vatan hainlerine karşı hepimiz tek yüreğiz. Parti bayraklarımız farklı olsa da hepimizi altında toplayan şanlı Türk Bayrağı hepimizin en büyük önceliğidir. Bu düşünceden hareketle gerçekleştirdiğimiz bu buluşmaya katılım sağlayan tüm siyasi parti temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Bugün Atakum’da sağlanan bu birlik ve beraberliğin, tüm kentlerimize yayılmasını, hainlerin ülkemizi bölme planlarına karşı hepimizin omuz omuza olmasını diliyorum. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Hem içeride hem de dışarıdaki hainlere karşı mücadele eden devletimizin yanındayız. Siyasi görüşü ne olursa olsun, büyük Atakum ailesi, devletinin yanında olduğunu, bugün sağlanan birlik ve beraberlikle bir kez daha gösterdi. Osmanlının torunları, Cumhuriyetin çocukları olarak, tarih boyunca vatan hainlerine, bölücülere nasıl fırsat vermeyen atalarımız gibi, bizler de aynı birlik ve beraberlik içerisinde olmaya devam edeceğiz. Biz biriz, birlikteyiz, hep birlikte Türkiye’yiz” dedi.
“OMUZ OMUZA OLMA GÜNÜDÜR”
Gerçekleştirilen buluşmanın önemli bir mesaj içerdiğini ifade eden AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, “Dünyanın en güzel coğrafyasının en güzel kentlerinden birinde yaşıyoruz. Kurtuluş Mücadelesi meşalesinin yakıldığı Samsun’da, bugün önemli bir birlik ve beraberliğin meşalesini yakıyoruz. Gerek şahsım gerekse teşkilatım adına, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya, böylesi önemli bir buluşmayı gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum. Bugün devletimizin yaptığı hamleler, çocuklarımızın geleceği, milletimizin huzuru içindir. 1071’den 2018’e bu toprakların gerçek sahipleri olarak, siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun, vatan aşkıyla bir olma, birlik olma, hainlere karşı dik durma günüdür. Ülkemizi kuşatma altına almak isteyenlere de buradan net bir mesajı vermiş olduk” şeklinde konuştu.
HERKESE ÖRNEK OLMALIYIZ
MHP Atakum İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu, gerçekleştirilen birlik ve beraberlik buluşmasının önemine dikkat çekerek, “Ülkemiz böylesi zor bir dönemden geçerken, içinde vatan sevdası olan herkesin birlik içerisinde olmadı gerekmektedir. Bu birliktelik adına, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşma, büyük önem arz etmektedir. Temsil ettiğimiz siyasi partilerimiz, bizim davamızdır. Bu nedenle hepimiz siyasi birer rakibiz. Ama vatan mevzubahis olduğunda, bayrak söz konusu olduğunda, siyasi görüşümüz ne olursa olsun, vatan için omuz omuza olmayı iyi biliriz. Bugün burada sağladığımız bu kardeşlik ortamı, tüm ülkemizde, tüm şehirlerimizde ortaya koyulmalıdır. Başkan Taşçı’ya, böylesi bir önemi adımı attığı için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
BİRLİK VE BERABERLİK ŞART
Ortak akılın önemine değinerek konuşmasına başlayan ve birlik ve beraberlik çağrısında bulundan CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, “Bir kişiysek yok, iki kişiysek çok olduğumuz gerçeğini unutmamalıyız. Türkiye’nin ciddi mücadeleler verdiği bu dönemde, bizi güçlendirecek olan en büyük etken, birlikteliğimiz ve beraberliğimizdir. Siyaseten birbirimizin rakibi, kontrol mekanizmasıyız. Ama söz konusu vatan olduğunda da Kurtuluş Mücadelesinde olduğu gibi yan yana olmasını beceririz. Atakum’da bugün, herkese örnek olduk. Bir kez daha bu birlikteliği sağlayan Başkan İshak Taşçı’ya ve katılım sağlayan tüm siyasi parti temsilcilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
ORTAK VURGU ‘VATAN’
Saadet Partisi Atakum İlçe Başkanı Muhittin Sağlam, BBP Atakum İlçe Başkanı Bayram Candan ve İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam da yaptıkları konuşmalarda ‘vatan’ vurgusu yaparak, Başkan Taşçı’nın organize ettiği buluşmanın öneminden bahsettiler. Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ise siyasi parti temsilcilerinin konuşmalarının ardından söz alarak, “Türkiye’yi güçlü kılan şey, tarih boyunca sağladığımız beraberliğimizdir. Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de ve tüm cephelerimizde bunu tüm dünyaya gösterdik. Söylenecek sözlerin, ortaya güzel kokular yayması gerekiyor. Günlük siyasi endişelerin ötesinde, milletimizin geleceğini düşünmek ve söylemek zorundayız. Tarihimiz boyunca biz hiçbir zaman emperyalist düşünceye mahkum olmadık. Kimseye esir olmadık, kimseyi esir etmedik. Kılıcımız kınından çıktıysa, barışı sağlamak için çıkmıştır” dedi.