Samsun Klas Haber

Gıda İntoleransı Testi ile beslenme haritanızı çıkarın!

Gıda İntoleransı Testi ile beslenme haritanızı çıkarın!
10 Ağustos 2020 - 14:22

Gıda İntoleransı Testi ile beslenme haritanızı çıkarın!
———————————–

Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Gonca Aylin Tuhta’ya, Gıda İntoleransı Testi Yaptıran Yusuf Kumaş bir ay sonra kendisinde oluşan değişimi şu sözlerle anlattı: Ağrılarımdan kurtuldum, düzenli ve sağlıklı beslenme ile kilo verdim, adeta hafifledim.

Samsun’da kılavuz kaptan olarak çalışan 60 yaşındaki Yusuf Kumaş, Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Gonca Aylin Tuhta Gıda İntoleransı Testi yaptırdı.
Testi yaptırdıktan sonraki süreci anlatan Yusuf Kumaş adeta hayatının değiştiğini söyledi.

HANGİ BESİNLER YARIYOR, YA DA YARAMIYOR!
Günde 3 ilaç içtiğini bu da ayda 90 ilaç yaptığını belirten Kumaş, “Bazı sağlık sorunlarımdan ötürü günde 3 ve üstü ilaç alıyorum şimdi ilaç sayım 1 e düştü. Bu Büyük Anadolu Hastaneleri İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Gonca Aylin Tuhta’ya yaptırmış olduğumuz Gıda İntoleransı Testi ile gerçekleşti. Doktorumun bana yaptığı muayene sonrası bu testi önerdi, kendisi güvendiğimiz başarılı bir isim. Bu test bir diyet programı değil beslenme şekli.
Örnek vermek gerekirse besin olarak vücudumuza neler yarıyor, neler yaramıyor bunu ortaya çıkarıyor Gıda İntoleransı Testi. Bu testten sonra da benim vücuduma hangi besinler yarıyor hangileri yaramıyor bunları öğrendim. Mesela taksim escort tam buğday yaramıyor, dana ve koyun sütü yerine keçi sütü ve buna bağlı ürünlerin tüketilmesi gerektiğini öğrendim. Önceden bağırsak, mide gibi sağlık sorunlarım oluyordu. Vücudumun belli bir kısımlarım da ağrı ve kaşıntı hissediyordum. Çünkü bazı besinlerin bende alerji yaptığını da öğrendim. Bu besinleri artık tüketmiyorum. Test öncesinde gittiğim doktorlar bana yürüyüş yada farklı ilaçlar öneriyorlardı. Bu da ilaçlarda farklı sağlık sorun çıkmasında neden oluyordu.

HERKESE TAVSİYE ETTİ
Gonca Aylin Tuhta doktorumuz sayesinde sağlıklı beslenme ile istediğim hayata kavuştum. Çok faydasını gördüm. Vücudumdaki ağrılar, kaşıntılar, mide ve bağırsak gibi sağlık sorunlarından kurtuldum. Artık daha bilgili besleniyorum. Gayet mutluyum, ağrılarım yok oldu, sabah kalktığımda kendimi zinde hissediyorum düzenli sağlıklı kilo verdim.
Bu testi doktorumuz kendisine ve eşine de uygulamış, kilo kaybı, yüzde gençleşme, toparlama, karın şişliği ve kabızlıkta düzelme gibi müthiş değişiklikler gözlemlemiş. Testi tam anlamıyla uygulayanlar ciddi faydalar görmüş. Bende bu tür sorunları olan herkese tavsiye ediyorum” diyerek sözlerine son verdi