Samsun Klas Haber

İlkadım’da Hijyen Seferberliği

İlkadım’da Hijyen Seferberliği
12 Ekim 2020 - 4:51

İlkadım’da hijyen seferberliği – samsun haber

İlkadım Belediyesi korona virüse karşı etkili bir şekilde sürdürülen önlem faaliyetlerine 24 saat esasıyla devam ediyor. Bu kapsamda İlçe genelinde resmi kurumlar, okullar, toplu kullanım alanları ile tüm çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor.

A+A-

İlkadım Belediyesi ülkemizde de görülen korona virüse karşı alınan önlemleri ilkadım ilçesini her noktasında uygulama devam ediyor. İlkadım  Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan dezenfekte ekipleri aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. İlçe sınırları içersinde bulunan resmi kurumlar, okullar, sosyal tesisler, toplu kullanım alanları ve tüm çöp konteynerleri dezenfekte edilmeye devam ediliyor. 24 saat aralıksız devam eden çalışmalarla ilçe genelinde bulunan çöp konteynerlerin tamamı dezenfekte edilirken ikinci tur dezenfekte çalışmaları da yüzde  80 oranında tamamlandı.

Bu noktada çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren İlkadım  Belediyesi tüm imkanlarını  seferber etmiş durumda. Üzerimize düşen sorumlulukları büyük bir gayretle yerine getirme gayretinde olduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Vatandaşların da yerine getirmesi gereken önlemlere dikkat çekti. Genel olarak ülkemizin tamamında  yerel olarak da tüm belediyelerin önlem çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. İlçemizin her noktasında dezenfeksiyon çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. İlkadım Belediyesi olarak bizler de ilçemizdeki, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek adına, üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızdan da isteğimiz, bu riskli günlerde kişisel temizliklerine ve hijyene çok özen göstermeleri, ayrıca kalabalık ortamlardan uzak durmalarıdır” dedi