Samsun Klas Haber

O HASTANE KAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİ

O HASTANE KAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİ
05 Eylül 2019 - 18:15

Büyük Anadolu Hastaneleri kan bağışında farkındalık yaratıyor…

Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi yetkilileri ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Büyük Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nilgün Yönten, “Kan Acil değil sürekli bir ihtiyaçtır.  Üstlendiğimiz misyon gereği insan sağlığını ön planda tutan hastanemizde farkındalık oluşturmak amacıyla kan bağışının önemine her zaman dikkat çekiyoruz” dedi.

Büyük Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nilgün Yönten ve Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Fatih Esen, Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram’ı ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Kan, insan sağlığı için ihtiyaç duyulan en önemli maddedir diyen Büyük Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nilgün Yönten, “Bu anlayış içinde sosyal sorumluluk bilinciyle hastanemiz yetkileri ve personeli Türk Kızılayı tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyalarına destek veriyor, ayrıca farkındalık oluşturmak amacıyla belirli periyotlarda personelimize ve vatandaşlarımıza hastanemizde bilgilendirmeler yapıyoruz.
Bağışlanan her ünite kan bir başkasının hayatını kurtarabilir. Kan vermek, aynı zamanda insan sağlığı için de son derece önemlidir.
Sağlığı yerinde olan, kan verebilme kriterlerini taşıyan herkesin kan bağışında bulunmaları konusunda daha duyarlı davranmaları gerekmektedir. Hastaların ihtiyaçların zamanında karşılamayla ilgili Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi’nin yapmış olduğu, özverili çalışmaya teşekkür ediyorum.” dedi.
Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım’da nazik ziyaretlerinden ve gösterdikleri destekten ötürü Büyük Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Nilgün Yönten ve Genel Müdür Yardımcısı Fatih Esen’e teşekkür etti