Samsun Klas Haber

Oruç:’Adım adım Maviye’

Oruç:’Adım adım Maviye’
23 Haziran 2021 - 8:01

Samsun’da Koronavirüs Salgınında Yeni Dönem! İl Sağlık Müdürü Açıkladı.

Samsun’da Koronavirüs Salgınında Yeni Dönem! İl Sağlık Müdürü Açıkladı Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun’un 100 binde 30,97 vaka oranıyla artık ‘sarı’ renge geçtiğini açıkladı. Oruç, ‘mavi’ye bir adım kaldı” dedi.

Haftalık vaka sayıları açıklandığı andan sonraki birçok hafta Türkiye’de 100 bin nüfusa oranla en çok vaka görülen il olan Samsun’da kontrollü normalleşme süreci ve kısıtlamalar meyvesini vermeye başladı. Uygulanan tedbirler ve alınan önlemlerin ardından Samsun ilk kez ‘kırmızı’ ve ‘turuncu’ renkten ayrılarak ‘sarı’ renge döndü. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ‘mavi’ renge dönmeye 1 adım kaldığını ifade etti.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMET ALİ ORUÇ, “SAMSUN’DA SAĞLIK BAKANLIĞIMIZ VE SAMSUN VALİLİĞİMİZİN DESTEĞİYLE AŞI EKİPLERİMİZLE DÖRT KOLDAN, ADETA BİR AŞI SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK. KAMU VE ÖZEL HASTANELERİMİZ, AİLE SAĞLIĞI, TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİMİZ VE İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİMİZDE OLUŞTURDUĞUMUZ 400’ÜN ÜZERİNDE AŞI NOKTASINDA, 800’E YAKIN GÖREVLİMİZLE AŞI SIRASI GELEN VATANDAŞLARIMIZI BEKLİYORUZ” DEDİ. (İHA/SAMSUN-İHA)
İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Samsun’da Sağlık Bakanlığımız ve Samsun Valiliğimizin desteğiyle aşı ekiplerimizle dört koldan, adeta bir aşı seferberliği başlattık. Kamu ve özel hastanelerimiz, aile sağlığı, toplum sağlığı merkezlerimiz ve ilçe sağlık müdürlüklerimizde oluşturduğumuz 400’ün üzerinde aşı noktasında, 800’e yakın görevlimizle aşı sırası gelen vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Mavi renk için tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini hatırlatan ve aşının önemine değinen Oruç, “Samsun artık 100 binde 30,97 vaka oranıyla artık ‘sarı’ ‘mavi’ye bir adım kaldı. Emeği geçen tüm aşı ekiplerimize ve aşının gücüne inanarak bize destek olan tüm Samsunlulara teşekkürler. Ama durmak yok. Mavi şehir olana kadar mücadeleye devam. Hedef mavi Samsun. Bu güce güvenin” diye konuştu.