Samsun Klas Haber

Pürüzsüz cildin sırrı

Pürüzsüz cildin sırrı
18 Mayıs 2020 - 12:52

Büyük Anadolu Hastaneleri pürüzsüz cildin sırrını verdi

Büyük Anadolu Hastaneleri Dermatoloji ve Kozmetik Uzmanı Uzm. Dr. Serra Hande Öcal,  “BTL Exilis Elite cihazı ile ağrısız, acısız ve rahatsız edici bir his duymadan cildinizde pürüzsüz bir görüntü sağlayabilirsiniz” dedi

Büyük Anadolu Hastaneleri Dermatoloji ve Kozmetik Uzmanı Uzm. Dr. Serra Hande Öcal, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş’ın moderatörlüğünde yapılan canlı yayında kendisine iletilen sorulara yanıt verdi.

Büyük Anadolu Hastaneleri Dermatoloji ve Kozmetik Uzmanı Uzm. Dr. Serra Hande Öcal,  “BTL Exilis Elite cihazı ile ağrısız, acısız ve rahatsız edici bir his duymadan uygulanan saten yüz germe, bölgesel incelme, selülit tedavisi ve cilt sıkılaştırma cildinizde pürüzsüz bir görüntü sağlayabilirsiniz” diye konuştu.

CANLI YAYINA BÜYÜK İLGİ

Obezite, Metabolik ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş moderatörlüğünde Büyük Anadolu Hastaneleri doktorlarının katılımıyla İnstagram’dan gerçekleştirilen canlı yayının yeni konuğu Büyük Anadolu Hastaneleri Çocuk ve Dermatoloji ve Kozmetik Uzmanı Uzm. Dr. Serra Hande Öcal oldu.
Uzm. Dr. Serra Hande Öcal, BTL Exilis Elite, Saten Yüz Germe ve Bölgesel Zayıflama Hakkında Bilinmesi Gerekenler? Konulu bilgiler vererek katılımcılarından gelen farklı sorulara da cevap verdi.
Programın açılış konuşmasını yapan Op. Dr. Volkan Kınaş, bu zorlu süreçte bile olsa sağlığın ertelemeye gelmeyeceğini, erken tanı ve tedavinin hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

GÜNEŞİN ZARARLI ETKİLERİNE DİKKAT

Güneşten nasıl korunuruz deyimi geniş bir kavramdır. Sınırlandırmak olmaz. Çocuklar, yetişkinler farklı açısından değerlendirmek lazım. Korunmasız çıktığımız zaman güneşin zararlı olan etkilerinine karşı vücudumuz maruz kalabiliyor. Kişi kendince önlemlerini almalıdır.
Güneşin deri üzerindeki zararlı etkileri, Ultraviole ışınları deri üzerinde akut ve kronik olmak üzere biyolojik değişikliklere yol açmaktadır. Akut dönemde güneş yanığı, alerjik reaksiyonlar, lekelenme ve deri kalınlaşması, kronik dönemde ise tekrarlayan maruziyet sonrası deri yaşlanması, deri kanserleri gibi yan etkilere neden olmaktadır.

BTL EXİLİS ELİTE CİHAZI İLE SATEN YÜZ GERME

BTL Exilis Elite cihazı ile uygulanan Saten Yüz Germe Radyofrekans ve Ultarasonu birlikte kullanan tek sistem olma özelliği ile patentli Saten Yüz Germe uygulamasının, cilt altı tüm dokularda etkili ve efektif olduğu kanıtlanmış bir işlemidir.
Cilde uygulanan bu enerji her dokuya iletildiğinden kişinin vücudundaki kolajenin tümü uyarılmakta, uygulamadan hemen sonra ise bu canlanma süreci başlamaktadır.

KALİTELİ VE PÜRÜZSÜZ GÖRÜNTÜ

Uygulama sonunda kişinin gözle gördüğü ve hissettiği etki her geçen gün artarak devam etmektedir. Ciltte artan kalite ve pürüzsüz görüntü satene benzetildiği için Saten Yüz Germe adını da almaktadır. Cihazın patentli vücut başlıkları ile ağrısız, acısız ve rahatsız edici bir his duymadan bölgesel incelme, selülit tedavisi ve cilt sıkılaştırma uygulamaları da yapılabilmektedir. Bu hizmeti hastanemizde başarıyla uygulamaktayız.” diyerek sözlerine son verdi