Samsun Klas Haber

Başkan Demir”Vatandaş Uygulamadan Memnun”

Başkan Demir”Vatandaş Uygulamadan Memnun”
13 Mart 2020 - 12:04

‘PANİK YOK, BİRLİKTE ATLATACAĞIZ!’

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ‘Salgın Hastalıklarla Mücadele’ konusunda önlemlerini artırırken Başkan Mustafa Demir, “Küresel salgın haline gelen koronavirüsü paniğe kapılmadan elbirliğiyle atlatacağız” dedi

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi, merkez binasındaki hizmet birimlerinin yanısıra kamu hizmeti veren diğer binalarında, ayrıca raylı sistemden otobüslere tüm ulaşım araçlarında dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışması yürütüyor. ‘Salgın Hastalıklarla Mücadele’ konusunda önlemleri artırdıklarını belirten Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Küresel salgın haline gelen koronavirüsü paniğe kapılmadan elbirliğiyle atlatacağız” açıklamasında bulundu.

TÜM HİZMET BİRİMLERİNDE HİJYEN ÖNLEMLERİ
Çin’de ortaya çıkarak hızla dünyaya yayılan korona virüsünün ülkemizde de görülmesinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi rutin dezenfektasyon işlemlerini sıklaştırdı. Raylı sistemlerden otobüslere, hizmet birimlerinden ortak kullanım alanlarına ve sosyal tesislere kadar birçok noktada dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışması yürütülüyor. Büyükşehir Belediyesi hizmet binası giriş ve katları ile tüm belediye tesislerinin yanısıra raylı sistem duraklarına da dezenfektan cihazları yerleştirildi.

ÜLKE GENELİNDE BAŞARILI MÜCADELE
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ‘küresel salgın’ haline gelen koronavirüse karşı ülke olarak bugüne kadar etkin ve başarılı bir mücadele verildiğine dikkati çekti. “Bu süreci, el birliğiyle, rehavete ve paniğe kapılmadan, elbirliğiyle atlatacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN DEMİR’DEN ‘RESMİ MAKAM’ UYARISI
Başkan Mustafa Demir, vatandaşların resmi makamlar tarafından yapılanların haricinde hiçbir söylemi dikkate almamasını da isteyerek, “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bundan sonra vatandaşlarımıza düşen gerekli hijyen kurallarına dikkat etmek, bu kurallara uymak olacaktır” dedi.

VATANDAŞLAR UYGULAMALARDAN MEMNUN
Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi’nin salgın tehlikesine karşın hem personelin hem de vatandaşın sağlığını ön planda tutması, Samsunluların memnuniyetine yol açtı. Düşüncelerini dile getiren Erkan Çebitürk adlı vatandaş, “Bütün dünyada salgın tehlikesi sürüyorken Büyükşehir Belediyemizin, adeta öncü olarak dezenfekte uygulamalarını başlatmasından son derece memnunuz. İnsan sağlığını ön planda tuttukları için başta Başkanımız Mustafa Demir olmak üzere tüm Büyükşehir yöneticilerini kutluyorum” diye konuştu.

‘BÜYÜKŞEHİR, SAĞLIK KONUSUNDA HASSAS’
Büyükşehir Belediyesi’nin insan sağlığı konusundaki hassasiyetini bir kez daha gösterdiğini ifade eden Oğuzhan Çimen ise düşüncelerini, “Yerinde ve tam zamanında yapılmış uygulamalar. Belediyemiz her konuda hassas olduğu gibi bu konuda da anında aldığı önlemlerle hassasiyetini gösterdi. İnşallah Samsun’umuza koronavirüsü gelmeden bu tehlikeyi atlatırız” sözleriyle dile getirdi