Samsun Klas Haber

Tekkeköy Devlet Hastanesi’nin İhalesi Yapıldı.

Tekkeköy Devlet Hastanesi’nin İhalesi Yapıldı.
31 Temmuz 2018 - 8:45

250 Yataklı Tekkeköy Devlet Hastanesinin İhalesi Yapıldı

Tekkeköy halkının yıllardır beklediği, birçok mağduriyete sebep olan ve ilçenin en büyük kanayan yarası haline dönüşen hastane sorunu 30 Temmuz 2018 Pazartesi günü Ankara’da yapılan ihaleyle çözüme kavuşuyor.

Togar, “Yüzyılın beklentisine her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz”    
Tekkeköy halkının en büyük hayalinin gerçekleşmesine günler kaldığına değinen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Tekkeköy’e 250 yataklı bir devlet hastanesi yapılabilmesi için yaklaşık 60 dönüm bir sağlık alanını kısa sürede Sağlık Bakanlığımıza devrettik. Vatandaşlarımız  ilçemizde bir devlet hastanesinin olmaması nedeniyle yıllardır büyük bir mağduriyet yaşıyordu. En küçük bir müdahale için bile Samsun’a merkeze gitmek zorunda kalıyordu. Acil durumlarda ilçemizin kırsal mahallelerinden Samsun’a giden hastalarımızın çoğu yolun uzunluğu nedeniyle hastaneye ulaşana kadar ya yolda vefat ediyor ya da kalıcı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalıyordu. İnşallah bundan sonra vatandaşlarımız böyle mağduriyetler yaşamayacak’’ dedi.

En Kısa zamanda Hastanenin Temeli Atılacak  
250 yataklı devlet hastanesinin en kısa zamanda temelinin atılacağını söyleyen Başkan Togar, ‘‘ 30 Temmuz Pazartesi günü  Ankara’da gerçekleşen ihalenin bütçe bedeli 150 milyon TL dir. İhaleyi alan firma yaklaşık %15 tenzilat oranı ile yaklaşık 127 milyon Tl ile ihaleyi almıştır. İhale itiraz süresi de değerlendirildiğinde ihaleyi alan firmanın en kısa zaman içinde temel açma çalışmalarına başlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Hedeflerimizi Daha da Büyüttük            
Tekkeköy için yeni projelerin yolda olduğuna dikkat çeken Togar, “En kısa zamanda gerçekleşecek olan 250 yataklı ilçe devlet hastanesinin ardından hedefimiz 2019-2023 aralığında her geçen gün gelişen değişen büyüyen güzelleşen Karadeniz’in incisi İlçemizi modern bir kent olarak bölgenin her alanında merkezi yapmayı planlıyoruz. Bu önemli gelişmeler ve yatırımlarla birlikte ilçemiz nüfusunun da en az 150.000 olmasını hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bunun yanında yine ikinci büyük hayalimiz en az iki fakülte ve ona bağlı öğrenci yurtlarının ilçemize kazandırılması olacaktır. Hayaller kurmakta hayalleri gerçekleştirmekte çok şükür bizim işimiz. Halkımızdan aldığımız güç ve enerji ile daha birçok önemli ve örnek çalışmayı hayata geçireceğiz” dedi.

Başkan Togar’dan Teşekkür
İlçemizin en büyük beklentisi olan devlet hastanesini ilçemize kazandırma konusundaki bütün süreci birebir takip eden öncelikle önceki dönem Sağlık Bakanımız Sayın Ahmet Demircan’a ilçem ve şahsım adına teşekkür ederim. Ayrıca ilçemize kazandırılacak hastane için bizden daha fazla emek sarf eden önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a, Samsun Milletvekillerimiz Yusuf Ziya Yılmaz’a, Fuat Köktaş’a, Orhan Kırcalı’ya ve İl Başkanımız Hakan Karaduman’a ilçem ve şahsın adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tekkeköy’de yapılacak yeni hastanenin şehrimize ve ilçemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.