Samsun Klas Haber

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği gece ‘Basın Emek Ödülleri’, sahiplerini buldu.

10 Ocak 2022 - 5:29

Basın Emek Ödülleri sahiplerini buldu

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği gece ‘Basın Emek Ödülleri’, sahiplerini buldu.

 

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği gece ‘Basın Emek Ödülleri’, sahiplerini buldu.

 

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti tarafından veilen ‘Basın Emek Ödülleri’, düzenlenen görkemli bir gece ile sahpilerini buldu. Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır, “Gerçek gazeteciler, gerçek basın emekçileri işte bu gece burada” dedi.

 

BAŞKAN ÇAKIR’DAN AÇILIŞ KONUŞMASI
Fuariçi Derya Tesisleri’nde gerçekleştirilen Samsun’da basın sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş ve hayatlarını kaybetmiş gazetecilerin anılmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır yaptı.

 

‘GERÇEK GAZETECİLER BU GECE BURADA’
Meslektaşlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Çakır, meslekte 40 yılını dolduran gazeteciler ile pandemi sürecinde sahada görev yapan gazetelerin ve ajansların muhabirlerine, ilçelerle birlikte 17 gazete temsilcisine ödül verdiklerin söyledi. Çakır, konuşmasında ayrıca şunları söyledi:

 

 

“Burada bu gece basın emekçilerini görüyorum. Bizi yalnız bırakmadıkları için gerçek gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz bu akşamı hep beraber geçirelim dedik, ödül satmadık. Çalıştıkları için, emek harcadıkları için arkadaşlarımıza ödül vereceğiz. Kimseye boyun eğmeyen gazeteciler burada. Gururluyuz, umutluyuz.”

 

KONSEY BAŞKANI’NDAN ANLAMLI KONUŞMA

Geceye katılan Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise yaptığı konuşmada, geceyi tertipleyenlere teşekkür etti. Dim, “Ben öğrendim ki başta bir gece daha varmış Samsun’da. Tüm gazeteciler burada, peki o gecede kimler var, gerçekten merak ediyorum. Burada gerçek gazetecileri görüyorum. Samsun’a 20 yıldır gider gelirim. Samsun yerel medyada çok güçlü bir şehir, örnek bir şehir” ifadelerini kullandı.

 

EMEK ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından mesleklerinde 40. yılını dolduran gazetecilere, pandemide görev yapan gazetecilere ve pandeminin zor şartlarında gazetecelerini çıkarmaya devam eden gazete sahipleri ve ajans temsilcilerine ödülleri verildi.

 

HAKAN ÇELİKBAŞ UNUTULMADI
Gecede ayrıca geçtiğimiz günlerde hayatını kaybadan gazeteci Hakan Çelikbaş da unutulmadı. Hakan Çelikbaş Özel Ödülü, geceye oğluyla birlikte katılan eşi Emine Çelikbaş’a verilirken duygusal anlar yaşandı.

MUHTEŞEM GECE, MUHTEŞEM KATILIM
Geceye ayrıca Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediyesi Başkanvekili Şeref Aydın, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Eyüp Güler, Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Volkan Topbaş, Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar, Anadolu Ajansı Samsun Bölge Müdürü İsa Sansar, İhlas Haber Ajansı(İHA) Bölge Müdürü Salih Kasım, Demirören Haber Ajansı (DHA) Samsun Bölge Müdürü Tayfur Kara, eski İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, eski Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, İlkadım Belediyesi Meclis Üyesi Aykut Çepni, ASKF Başkanı Şener Aydın, TFF Bölge Müdürü İbrahim Güven, TÜFAD Başkan Hakkı Bayrak, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkan Yardımcısı Kahraman Hasçelik, Malatya Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Duran Özkan, KKTC Dış Medya Meclisi üyesi Ali Hançerli, Çorum Küresel Gazeteciler Konseyi üyesi Hacı Odabaş, Tokat Küresel Gazeteciler Konseyi üyesi Kemal Özdilek, Giresun Küresel Gazeteciler Konseyi üyesi Mustafa Demir, Yol-İş 2 Nolu Sendaki Başkanı İbrahim Uzun, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Sakatlar Derneği Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, DEVA Partisi İl Başkanı Kebire Birer Türk, TED Samsun Koleji İdari ve Mali İşler Müdürü Oğuzhan Küyük, Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsunspor Başkan Vekili Veysel Bilen, Yılport Samsunspor A.Ş. Genel Müdürü Soner Soykan, çok sayıda sivil toplum örgütü ve sendika temsilcileri ve gazeteciler katıldı