Samsun Klas Haber

Vali Dağlı’dan 10 Kasım Açıklaması

Vali Dağlı’dan 10 Kasım Açıklaması
10 Kasım 2020 - 11:43

VALİ DAĞLI:”GEÇ KALMADIM”

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” kapsamında Samsun İlimizde düzenlenen Çelenk Sunma töreninden sonra bazı basın yayın organlarında “10 Kasım Törenine Vali Geç Kaldı, Belediye Başkanı Son Anda Yetişti” şeklinde çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması ihtiyacı doğmuştur.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında düzenlenen Çelenk Sunma Törenine Valimizin geç kaldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamakta olup Valimiz Dr. Zülkif DAĞLI tören alanına zamanında gelmiştir. Sayın Valimiz ve Garnizon Komutanı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulduktan sonra saygı duruşu için sirenler çalmış olup saygı duruşundan sonra İstiklal Marşımız okunarak Şanlı Bayrağımız göndere çekilmiştir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde Vali tarafından Anıt Şeref Defteri imzalanarak okunmuştur. Büyükşehir Belediye Başkanlığının çelengi de saygı duruşundan sonra Atatürk Anıtına sunulmuştur.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımıyla mutat ve kurallara uygun olarak ifa edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur