Samsun Klas Haber

CHP ilkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel:” Muzaffer Önder başkanımızın örneğinde olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarıyla alacağımıza canı gönülden inanıyorum”

09 Şubat 2024 - 3:24

Murat Şenel: İlkadım’ın bilinci göç ediyor, durduracağız

CHP İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel, kentte görev yapan basın mensuplarıyla biraraya geldi. Adaylık vizyonunu paylaşan Şenel, İlkadım’ın en önemli sorununun kentsel dönüşüm olduğunu söyledi. Şenel, “İlkadım’daki kültürlü, gelişmiş ve şehre sahip çıkan bilinç başka ilçelere göç ediyor. Bu göçü durduracağız” dedi.

 

 

ŞENEL: İLKADIM’IN BİLİNCİ GÖÇ EDİYOR

İlkadım’da nüfusun yaşlandığına dikkati çeken Murat Şenel ise şunları söyledi: “Kentimiz bina hacmi yaş olarak da yaşlanıyor. Ulaşım tamamıyla sıkışmış vaziyette. İnsanlarımız da başka kentlere ve ilçelere göç ediyor. Biz bu göçü durduracağız. İlkadım’daki kültürlü, gelişmiş ve şehre sahip çıkan bilinç başka ilçelere göç ediyor, engelleyeceğiz. Bu göç, o kadar düzensiz ve kısa sürede gerçekleşiyor ki ne yazık ki İlkadım’da yaşananlar kısa bir süre sonra Atakum’da da yaşanacak. Oradaki kentleşmede de problemler gündeme gelecek. Kenti eğitiminden ulaşımına, su kullanımından tutun kentsel dönüşümüne kadar bir bütün halinde röntgenini çekmiş bulunuyoruz. 2019’da da bir niyetim olmuştu ama kısmet bugüneymiş. Oldukça kaliteli bir yönetim ekibiyle 4 senedir bir dersimize çalışıyoruz. Kent içerisinde yürüdüğünüzde o kadar çok şey görüyorsunuz ki, bunların hepsini tek tek fotoğrafladık. Sorunları ve yarım bırakılmış işleri ve hiç yapılmamışları tek tek masaya yatırıp uzun uzun tartışıyoruz.”

“İLKADIM’IN EN ÖNEMLİ SORUNU KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜR”

Dersimize iyi çalıştık. Ben tüm İlkadım’ın İlkadım Belediye Başkanı olmak üzere yola çıktım. Başkaların hesapları ve istatistikleri genel seçimlerde doğru olabilir, yerel seçimler kişiye özgü ağırlıyla geçirilen bir seçimdir. Kendimizi ve ekibimizi iyi anlatarak başarılı olacağımıza inanıyorum. Çok uzak değiliz. Bu seçimleri teşkilatlarımızdaki arkadaşlarımızla ve yönetimlerimizle beraber, Gazi Belediyesi ve Muzaffer Önder başkanımızın örneğinde olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarıyla alacağımıza canı gönülden inanıyorum.

GÜNEYSU: MURAT BAŞKANIMIZI İLKADIM’IN KOLTUĞUNA OTURTACAĞIZ

Sonrasında konuşan Nazan Güneysu, “Biz ‘değişim’ diyerek yola çıktık. Samsun’da 17 ilçemizin her biri çok çok kıymetli bizim için. Her birinde iddialı belediye başkan adaylarımızla sahadayız. İlkadım kurulduğunda Gazi Belediyesi’ydi ve bu belediyemizin kurucu partisi CHP’ydi. Biz İlkadım’ı CHP’li bir belediyenin yönetmesi için bir irade ve iddia ortaya koyduk. Bu konuda Murat başkanımızın her zaman yanındayız ve her zaman arkasındayız. Güzel bir seçim olacağına inanıyoruz. Biz Murat Şenel başkanımızı İlkadım Belediye Başkanı koltuğuna oturtana kadar mücadele edeceğiz ve onu o koltuğa oturtacağız” diye konuştu.

ÖZDAĞ: İLKADIM’IN DİNAMİKLERİNİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ

İl Başkanı Mehmet Özdağ ise “İlkadım, 1960’lı yıllardan buyana Samsun’da ana istihdam merkezlerinden biriydi. Yani boğazına Tekel’in ve TCDD’nin lokması girmeyen bir hane var mı bilmiyorum? Şimdi bakıyorsunuz, bir DSİ ve bir de Tarım ve Orman İl Müdürlüğü var. Üniversite ve askerlik dışında tüm hayatını İlkadım’da geçirmiş birisiyim ve dolayısıyla cazibesini kaybeden ve nüfusu eriyen bir İlkadım gördüğümde çok üzülüyorum. O yüzden Murat Şenel başkanımızla yeniden İlkadım’ı olması gerektiği gibi ve ‘Samsun’ denilince akla ilkadım gelecek şekilde bir kentleşme ile yeniden yapılandırmak, mimarisini ve tüm sosyal donatılarını dinamiklerini ayağa kaldırmak için canla başla çalışacağız. Bu seçimi birleşe birleşe alacağımızı, halkın ittifakıyla kazanacağımızı biliyorum. Sevgili Murat Şenel başkanımla ve Öncü başkanımızla Samsun’u Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına hazırlayacağımıza inancım tamdır.”

TELATAR: SEÇİMLERDE İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZSamsun’da belediyelerde 1 Nisan tarihi itibariyle üstünlük sağlayacaklarını ifade eden Metin Telatar, “İlkadım Belediye Başkan Adayımız ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız İnşaat Mühendisi ve geçmişleri tertemiz arkadaşlarımız. Bu arkadaşlarımızla ipi göğüsleyeceğimize gönülden inanıyoruz” dedi.