Samsun Klas Haber

Aksu:”Samsun İddialı Bir Şehir”

Aksu:”Samsun İddialı Bir Şehir”
28 Aralık 2019 - 8:30

BAŞKAN AKSU: SAMSUN İDDİALI BİR ŞEHİRDİR, HAKETTİĞİ YERE GELECEKTİR

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun’da 25 yıl önce kurulan ve bugün 140 ülkeye ihracat yapan Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ’yi ziyaret etti. Başkan Aksu, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Köse ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Furkan Kayaoğlu ile gerçekleştirdiği ziyarette, AK Parti Samsun Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunan Sampa Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Altuncu’nun yanı sıra Şahin Şahinkaya, Bülent Üstündağ ve Genel Müdür Volkan Köseoğlu’ndan firmanın faaliyet ve hedefleri hakkında bilgi aldı.

Her zaman sanayicinin ve üreticinin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Aksu, yaklaşık 2 ay önce Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin Samsun ziyaretinde Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Çiğdem Karaaslan, Milletvekillerimiz ve şehrimizin dinamikleriyle bir toplantı yapıldığına değinerek, “Tersane alanına bitişik 3 bin 500 dönümlük arazinin sanayi bölgesi olarak tahsis edilmesi konusunda prensip kararı alındı. Bakanlarımız ile birlikte sanayi bölgesi yapılacak alanı helikopterle de gördük. Süreç ile çok yakından ilgileniyoruz ve bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor. Yeni Sanayi Bölgesi hayata geçtiğinde onbinlerce kişiye istihdam sağlanacak. Sanayi kuruluşlarımız arzu edilen imalat ve üretim alanlarına kavuşacak” dedi.

Sanayi alanında Samsun’un lider şehirlerden biri olma yolunda hızla ilerlediğine dikkat çeken Başkan Ersan Aksu, ”
Bir çok ilçemize yeni OSB’lerin kazandırılması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Kısa zaman içerisinde bu büyük ve değerli atılımın tamamlanması için çalışmalarımız sürüyor. Sanayi alanları ile ilgili çalışmalar tamamlandığında istihdama sağlanacak katkının çok büyük olacağı şüphesiz. Samsun, sanayi alanında, istihdam alanında şaha kalkacaktır. Bizler, milletvekilleri ve belediye başkanları, tüm AK Kadrolar olarak tüm gücümüzle şehrimizi sanayi ve diğer alanlarda Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biri yapmak istiyor ve bunun için çalışıyoruz. Milletvekillerimize bu vesileyle ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Samsun’un önünde büyük  bir fırsat var ve bunu iyi değerlendirmek istiyoruz. Hem üretimin hem de istihdamın çoğalmasıyla Samsun kazanacak” diye konuştu.