Samsun Klas Haber

Atakum Halkı Şhov İstemiyor!

Atakum Halkı Şhov İstemiyor!
18 Kasım 2020 - 12:58

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Köstek: Atakum Belediye Başkanlığı makamı ağlama duvarı değildir

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, Deveci’nin makamını ağlama duvarı haline getirdiğini belirterek, “Başarısızlıklarını farklı algı operasyonlarıyla kamufle etmeye çalışan bir belediye yönetimi ile karşı karşıyayız” dedi

A+A-

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, 31 Mart seçimlerinde Atakum Belediye Başkanlığını kazanan CHP’li Cemil Deveci’nin makam odasına gelen icra ile ilgili açıklama yaptı.

HALKI YANILTAN TUTARSIZ AÇIKLAMALAR

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin 2 yıl boyunca elle tutulur bir icraata imza atamadığını kaydeden Başkan Köstek,”Atakum sakinlerinin karşısına ben daha iyi yöneteceğim iddiasıyla çıkan ancak aradan geçen yaklaşık 2 yıllık zaman dilimi içerisinde elle tutulur bir icraata imza atamayan, bununla da kalmayıp belediyeden alacağı olan esnaf ve işçilerin parasını ödemeyen, buna karşılık  alacaklı kimselerin hakkını almak için başlattığı icra takibini kendilerine yapılan bir haksızlık gibi göstererek başarısızlıklarını farklı algı operasyonlarıyla kamufle etmeye çalışan bir belediye yönetimi ile karşı karşıyayız. Hatırlatmak isterim ki; Halkı yanıltarak yaptığınız tutarsız açıklamalarla hiçbir  hizmet yapılmadığı izlenimi  oluşturmaya  çalıştığınız  bir önceki dönemde  hayata geçirilen projeler halen değerli Atakum sakinlerine hizmet vermektedir” dedi

 

400 MİLYON LİRA BORÇ BIRAKILDIĞI İDDİASI YALAN

Atakum Belediyesi’ne 400 milyon borç bırakıldığının yalan olduğunu kaydeden Başkan Köstek, “Değerli  Kamuoyu, her  yıl sonunda  Denetim Komisyonu  tarafından belediyenin gelir  ve giderleri dahil olmak üzere yapılan çalışmalar incelenmekte  ve rapora bağlanmaktadır. Dolayısıyla 400 Milyon lira borç bırakıldığı iddiası kocaman bir yalandır. Sayın Deveci’nin, kaynak bulamıyoruz “ çalışmalarımıza engel oluyorlar” iddiasının aksine mecliste önümüze gelen  25 farklı kredi gibi kaynak talebinin 22 tanesini  AK Parti grubu olarak kabul ettiğimizi ve buradaki yaklaşımımızın temel felsefesini  Atakum halkının menfaatlerinin oluşturduğunu  ifade etmek isterim” diye konuştu.

ATAKUM HALKI ŞOV DEĞİL HİZMET BEKLİYOR

Atakum halkının şov değil hizmet beklediğini sözlerine ekleyen Başkan Köstek, “Kaynak sıkıntısı çektiğini belirten Sayın Deveci’ye sormak isterim. Bütün uyarılarımıza ve yazılı olarak sunduğumuz önerilere rağmen İlkadım gibi nüfusu Atakum’dan yüzde 50 fazla olan bir ilçenin çöp hizmetine ödediği  bedelden,  aylık yaklaşık  400 bin lira daha fazla ödeyerek (2 yılda yaklaşık 10 milyon lira) Atakumlunun cebinden çıkan parayı  ve Kamu İhale Kurumunun ihaleyi iptal etmesine rağmen halen daha yüksek fiyatla hizmet almaya  devam etmenizi hangi kaynakla açıklıyorsunuz? Kameralar önünde haciz işlemi yaptırarak sosyal medyada paylaşmanızın, şova kalkmanızın arkasında bu ve benzeri icraatlar mı var? Atakum halkı, sizden şov değil hizmet beklemektedir.”

ARTIK YETER

Başkan Köstek açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Artık yeter! Beceremediğiniz belediye yöneticiliğini  “Daha iyisini yapabilecek varsa gelsin”  ifadesi ile geçiştiremezsiniz. Siz hangi projeyi hayata geçirdiniz ki daha iyisini yapabilecek varsa gelsin diyebiliyorsunuz. Bilmelisiniz ki  Karadeniz’in incisi olan ilçemizden  çok daha iyilerini yapabilecek basiretli insanlar çoktan göreve hazırdır. Herkes müsterih olsun ! AK Parti’nin gönül belediyeciliği anlayışını ve temiz siyaseti Atakum’a hakim kılacağız. Doğruların yanında, yanlışın ve haksızlıkların her daim karşısında olarak, Atakumlu hemşehrilerimizin sesi  ve beklentilerinin savunucusu olmaya  devam edeceğiz.”