Samsun Klas Haber

Başkan Şahin,Atakum’u Dünyaya tanıtacak

Başkan Şahin,Atakum’u Dünyaya tanıtacak
26 Şubat 2019 - 6:25

Başkan Şahin: Atakum’u Dünya Tanıyacak Samsun’da Cumhur İttifakı’nın Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Atakent’te gençlerle buluştu, “Gençlerimiz ile birlikte spor ile, kültür ile, sanat ile Atakum’dan dünyanın dört bir yanına uzanan köprüler inşa edeceğiz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Atakent Seçim İrtibat Bürosu’nda gençlerle bir araya geldi. Gençlerin yoğun sevgisi ve tezahüratları altında SKM’ye gelen Zihni Şahin, “Spor ile, kültür ile, sanat ile Atakum’dan dünyanın dört bir yanına uzan köprüler inşa edeceğiz. Bunu siz gençlerimizle başaracağız” dedi.

‘NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZ..

.’ Başkan Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, MHP İlçe Başkanı Ahmet Hatinoğlu ve AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Cem Emre Çakan ile birlikte Atakent SKM’de gençlerle buluştu. Gençlerin sevgi gösterileriyle karşılanan Zihni Şahin, duygularını, “Bizleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar dinleyen geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimize gösterdikleri ilgi ve teveccüh için ne kadar teşekkür etsem azdır” sözleriyle ifade etti. Toplantıda bir konuşma yapan Zihni Şahin, Atakum ile ilgili projelerini anlatırken gençlere çok önemli açıklamalarda da bulundu. Başkan Zihni Şahin, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında kısaca şunlara değindi:

 

TEMİZ DÜŞÜNCE, TEMİZ ATAKUM!..

“Temizlik sadece düzenli çöp toplamak değil, Atakum’un cadde ve sokaklarının her daim tertemiz olmasıdır. Çevreye saygısı olmayan fikirlere, yeşile değer vermeyen projelere asla müsaade etmeyeceğiz. Her yatırımımızda, projemizde ve hizmetimizde temiz düşünce, temiz ve yeşil Atakum ilkemiz olacaktır

 ‘ATIL HİÇBİR ŞEY KALMAYACAK’

Atakum’un kaynakları, Atakumluların hayat kalitesine fayda sağlamayan yerlerde israf edilmeyecektir. Sadece belediye gelirleriyle hizmet üreten bir belediyecilik anlayışıyla değil; gizli, atıl, unutulmuş imkanları Atakum için zenginliğe dönüştüren ve hemşerilerimizin faydasına sunan bir yaklaşımla çalışacağız.

ATAKUM’DAN DÜNYAYA AÇILAN KÖPRÜLER

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözü spor ile ilgili vizyonumuzdur. Ata sporlarımız dahil tüm branşlarda çalışmalar yapılacak, sporun amatör kulüp ve sporcuların desteklenmesiyle tabana yayılması sağlanacaktır. Başta Adnan Menderes sahil şeridi olmak üzere, şehrimizin tüm spor alanları ve imkanları daima canlı ve vatandaşımızın hizmetinde olacaktır. Spor, kültür ve sanatla Atakum’dan dünyaya açılan köprüler kurulacaktır. Kadınların ve engelli insanlarımızın spor yapma imkânlarını geliştireceğiz. Atakum’un değerleriyle örtüşen festivaller, konserler, konferanslar ve şenliklerimiz hemşerilerimize yakışır ve Samsun’un marka değerine katkı sağlayacak şekilde icra edilecektir.

‘CUMHURİYETİ KURAN İRADE, BURADA!’

Cumhuriyetimizin destanı, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu topraklarda başladı. Biz Cumhuriyeti kuran iradenin şehriyiz. Cumhuriyetle beraber büyüdük. Türkiye Cumhuriyetinin bütün değerlerini yaşadığımız Atakum’da, milli mücadelemizin başlangıcının 100. yılı olan 19 Mayıs 2019’u coşkuyla kutlayacağız, Atakumumuzu Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e hazırlayacağız.  Millet sevdası, vatan aşkı, özgürlüğünden taviz vermeme, bütün inançlara kucak açma, birlikte yaşama kültürü Atakum’un karakteridir. Büyük Türk Milletinin yeniden doğduğu Samsun’un sevdalısı olarak, ülkümüz; al bayrağımızın gölgesinde başı dik, geleceğe güvenle bakan, kendi tarihini yazan bir Atakum olmaktır. Atakum için sevgiyle birlikte yürüyecek ve birlikte başaracağız.”