Samsun Klas Haber

Başkan Sandıkçı’dan Osman Gence Göndermeler

Başkan Sandıkçı’dan Osman Gence Göndermeler
07 Eylül 2019 - 8:19

Başkan Sandıkçı’dan çarpıcı açıklamalar! ‘Popülist işler değil akılcı projeler’

Canik Belediyesi tarafından ilk kez gerçekleştirilen ‘Başkan Mahallemde’ konuşan İbrahim Sandıkçı,’ Günü kurtaran şova yönelik popülist işler değil geleceği kurtaran akılcı hedefi belli olan proje ve çalışmalarla ilçemizi gerçek manada marka ilçe yapma noktasında yol haritamız belli. Bu noktada samimiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ dedi

Canik Belediyesi, vatandaşların taleplerini beklentilerini bizzat yerinde dinleyip gözlemleyip çözüm noktasında istişare edebilmek için “Başkan Mahallemde” projesi kapsamında mahalle buluşmaları tertip etti. İlk buluşma ise Kuzey Yıldızı Mahallesi’nde gerçekleşti. Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen buluşmaya Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Ak Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Milliyetçi Hareket Partisi Canik İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi Canik İlçe Başkanı Bülent Kutbay, Kuzey Yıldızı Mahallesi Muhtarı Abdullah Kaya, Canik Belediyesi Meclis Üyeleri ile mahalle sakinleri katıldı. Program da söz alan Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu bu formattaki halk buluşmalarının ilk olması nedeniyle önemli olduğunu söyleyerek Canik Belediyesinde gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket edildiğini söyleyerek Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’yı tebrik etti

TRENİ RAYINA SOKTUK VAGONLARI ONARIYORUZ

Düzenlenen buluşmada konuşan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı , “Bizzat halkımızın ayağına giderek mahalle buluşmalarını tertip ediyoruz. Bu buluşmalarımız her hafta devam edecek. Belediyeyi devraldığımız günden bugüne bir taraftan yapısal ve mali sorunlarımızın çözümü noktasında çaba sarf ederken diğer taraftan hizmet üretmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Daha güzel bir Canik için ilçemizde ve ilimizde bulunan tüm kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisindeyiz. Kapılarımız sizlere sonuna kadar açık. Bununla birlikte mahalle buluşmalarımızla sizlerle bu şekilde hasbihal etmeyi arzuluyoruz. Görevi devraldık, Bismillah dedik ilk iş olarak yürümeyen hantal sistemi yürür hale getirerek işlemeyen çarkları işler hale getirdik. Treni rayına soktuk. Şimdi vagonları onarıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte de emekleyen belediyeyi ayağa kaldırdığımız gibi koşar hale de getirecek ve hizmetlerimizi daha seri bir şekilde hayata geçireceğiz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR İLE UYUMLU ÇALIŞMA

Belediye içerisinde mental ve metal yorgunluklarını gidererek asli sorunlara yöneldiklerini ifade eden Başkan Sandıkçı, ”Bizim birincil önceliğimiz temizlik, fen işleri, park bahçe, yol kaldırım, kanalizasyon, içme suyu, kentsel dönüşüm, kentsel yenileme peyzaj çalışmaları rekreasyon çalışmaları, genel revizyon imar planları, alt yapı gibi asli sorunlarımızdır. Bu sorunlarımızı Büyükşehir belediyemizle uyumlu bir şekilde çalışarak öncelik sırasına göre 5 yıllık süreç içerisinde gidermeye çalışacağız. Bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir beyefendiye sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın şehrimiz için bir şans olacağını hep söylemiştik. Bugün bunun meyvelerini topluyoruz. İlçemizde, Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle 26 kilometre sathi kaplama ve asfalt yol yaptık” diye konuştu.

ASLİ İŞLERİMİZE YÖNELDİK

Konuşmasını sürdüren Başkan Sandıkçı , ”Vatandaşlarımızın doğumundan ölümüne her önemli anında yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda cenaze hizmetlerimizi profesyonelleştirip güçlendirerek hizmetinize sunduk. Aynı şekilde vatandaşlarımızı mutlu günlerinde de yalnız bırakmıyoruz. Milli ve dini bayramlarımızı mütevazı ve ruhuna uygun bir şekilde kutluyor ve kesinlikle israfa müsaade etmiyoruz. Belediyemizdeki tüm israf kalemlerini ortadan kaldırdık. Kendi uhdemizde gerçekleştirebileceğimiz işlerin sayısını artırmaya çalışarak israfın ve rantiye düzeninin tamamıyla önüne geçmiş olacağız. Milli eğitim müdürlüğümüzle işbirliği protokolü imzalayarak eğitimin kalitesini verimliliğini artırmaya yönelik üzerimize düşeni yaptık. Sosyal yardım müdürlüğümüzü kurarak profesyonel hale getirdik. İlçemizde aç yatan açıkta kalan başı okşanmamış tek bir kimse kalmasın istiyoruz. Fen işlerimiz bünyesinde mobil müdahale ekibi oluşturduk” ifadelerini kullandı.

YOL HARİTAMIZ BELLİ

Sistemli bir çalışma yürüteceklerini ifade eden Başkan Sandıkçı,”Sorunun değil çözümün bir parçası olarak ayakları yere basan ne yaptığını bilen hayalcilikten uzak bir şekilde planlı programlı ve sistemli bir çalışma ile ilçemizi ülkemizin 2023 vizyonuna yaraşır bir ilçe haline getireceğiz. Belediyemizin kaynaklarını ihtiyaç ve önceliklere göre, hak ve adalet ölçüsüne riayet ederek, kamu hukukunu ve vatandaşlarımızın hukukunu koruyarak harcayacağız. Günü kurtaran şova yönelik popülist işler değil geleceği kurtaran akılcı hedefi belli olan proje ve çalışmalarla ilçemizi gerçek manada marka ilçe yapma noktasında yol haritamız belli. Bu noktada samimiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu mahallemizin de imar ve kentsel dönüşüm sorunlarını biliyoruz. Kentsel dönüşüm konusunda tamamıyla vatandaşlarımızla istişare ederek gerçekleştireceğiz. Vatandaşımızın onayı olmayan hiçbir işe imza atmayacağız. Vatandaşımızın rızası olmayan hiçbir işin içerisinde olmayacağız.” dedi.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Programın sonunda söz alan Kuzey Yıldızı Mahallesi muhtarı Abdullah Kaya ilk buluşmanın mahallesinde gerçekleştirilmesi ve vatandaşlara tek tek söz verilerek dinlenilmesi nedeniyle Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür etti.