Samsun Klas Haber

Başkan Tok;”Eşsiz Tarihimizi Öğretmek Bizim Görevimiz’

Başkan Tok;”Eşsiz Tarihimizi Öğretmek Bizim Görevimiz’
04 Ağustos 2018 - 4:42

BURSA VE ÇANAKKALE GEZİSİNE İLKADIMLILARDAN TEŞEKKÜR YAĞIYOR… 

 

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Bursa ve Çanakkale gezilerine ilgi artarak sürerken gezi sonrası İlkadımlılardan Başkan Tok’a teşekkür yağıyor.

 

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından geçtiğimiz yıl “Bir Destandır Çanakkale” sloganı ile başlatılan Bursa ve Çanakkale gezilerine ilgi artarak sürüyor. Tüm masrafların İlkadım Belediyesi tarafından karşılanarak katılımcıların ücretsiz faydalandığı gezi her hafta Salı ve Cuma günleri üçer otobüsten olmak üzere her ay 1300 İlkadımlıyı tarihle buluşturuyor.

 

İLKADIM’DAN TARİHE KÖPRÜ OLUYOR

Bursa’da Osmanlı döneminden kalan tarihi yapıların gezilmesinin ardından 1 gece konaklayan kafile Çanakkale’de şehitliği ziyaret ederek alanında uzman rehberlerden bilgi alıyor. Önce Bursa’da Osmanlı döneminin izlerini taşıyan camii ve eserleri gezerek dönemin mimari yapısını tanıyan kafile Çanakkale gezisiyle de yakın tarihe şahitlik ediyor. Dünyada eşi benzeri olmayan bir destanın yaşandığı toprakları yerinde gören İlkadımlılar hem aziz şehitlerimizi dualarla anıyor hem de bilmedikleri birçok ayrıntıyı öğreniyor.

 

“BU DESTANI NESİLDEN NESLE AKTARMAK GÖREVİMİZ”

Her gezi sonrası büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getiren İlkadımlılar Başkan Erdoğan Tok’a teşekkür ederken gezilerin devam edeceğini belirten Başkan Tok; “Bir Destandır Çanakkale dedik ve bu destanı nesilden nesle aktarma görevini seve seve üstlendik. Vatandaşlarımızı tarihimizin en önemli yerlerinden olan Çanakkale ile buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu topraklar için canını vermiş ve bir destan yazmış aziz şehitlerimize dualarımızı iletmenin de bir vesilesi haline gelen gezi sonrası vatandaşlarımızdan aldığımız olumlu tepkiler bizleri gururlandırıyor. Kendi imkânlarıyla gidemeyecek hemşehrilerimizi hiçbir ücret almadan Bursa ve Çanakkale ile buluşturuyoruz. Her ay 1300 vatandaşımız gezilerimize katılıyor. Yoğun ve her geçen gün artarak devam eden ilgi de bizleri oldukça sevindiriyor. Değerli hemşehrilerimize teveccühleri ve ilgileri için yürekten teşekkür ederim” diye konuştu.