Samsun Klas Haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in Samsun için Çabaları durmak Bilmiyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Demir’in Samsun için Çabaları durmak Bilmiyor
30 Ağustos 2019 - 8:43

Başkan Mustafa Demir, Atakum İlçesi’nde muhtarlarla buluştu

‘HALKIMIZA BORCUMUZ VAR,
VEBALİMİZ ÇOK BÜYÜK!..’

Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları’nın sonuncusunu Atakum’da gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu memlekete, insanlarımıza borcumuz var. Vebalimiz çok büyük” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları’nın sonuncusunu Atakum İlçesi’nde gerçekleştirdi. Atakumlu muhtarlarla bir araya gelen Demir, “Hepimizin bu ülkeye, bu memlekete, 1 milyon 350 bin insanımıza, çoluk çocuğumuzun geleceğine borcu var. Omuzlarımızda çok büyük bir vebal bulunuyor. Bu vebalin hakkını yerine getirmek için buradayız” dedi.

‘ARTIK SAMSUN PARTİSİ’NİN ÜYESİYİZ!’
Atakum’da Yalı Kafe’de gerçekleştirilen ve İlçe Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin de katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, söz alan muhtarların talep, istek ve önerilerini dinledi. İlçe genelinde mahallelerdeki sorunların tartışılıp masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Büyükşehir, “Samsun’da ilk kez düzenlenen bu tür toplantılar, Büyükşehir Belediye Başkanımızın öncülüğünde tüm ilçelerde yapıldı. Atakum’da birlikte yapılabilecek işlerin tamamını burada konuşacağız. Kentin sorunlarıınn çözümünün konuşulacağı bu toplantı başarılı bir çalışma olacak. Yerel yöneticiler, muhtarlar, her iki belediyenin yöneticileri, bürokratları dayanışma içerisinde olursak Samsun kazanır. 31 Mart’tan sonra hepimiz ‘Samsun Partisi’nin üyesiyiz. Samsun bu birliktelikten başarı sağlayabilirse, sorunları çözebilirse herkes kazanır” dedi.

‘EN VERİMLİ TOPLANTILARIMIZDAN…’
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Seçim bitti. Atakum’un siyasi ve icra sorumlusu belli oldu. Bu toplantıda tüm muhtarlarımıza söz vereceğiz. Talep, öneri ve isteklerini dinleyeceğiz. Bugün 17’nci ilçedeki toplantımızı gerçekleştiriyoruz. 16 ilçede yaptığımız toplantıların birikimiyle birlikte inşallah en verimli toplantılarımızdan biri olacak. Atakum İlçesi’yle ilgili en üst sorumlular ve Büyükşehir Belediyesi yöneticileri olarak biz buradayız. Ekiplerimiz kendileriyle ilgili kısımları not alacaklar. Muhtarlarımızın taleplerini aldıktan sonra biz ilçe ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz ve kaymakamımızla birlikte önümüzdeki 4.5 yılda neler yapacağımızı planlayacağız” diye konuştu.

‘OMUZLARIMIZDA BÜYÜK VEBAL VAR’
Atakum’un Karadeniz’in marka yüzü olduğunu belirterek sözlerine devam eden Başkan Demir, “Atakum adeta Karadeniz Bölgesi’nin gelecek vizyonu. Geldiğimiz nokta itibariyle verimlilik çok önemli. Yetişmiş insan gücü Samsun’da oldukça iyi durumda. Hepimizin bu ülkeye, bu memlekete, 1 milyon 350 bin insanımıza, çoluk çocuğumuzun geleceğine borcu var. Omuzlarımızda çok büyük bir vebal bulunuyor. Bu vebalin hakkını yerine getirmek için buradayız. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu formatta bir toplantıya en üst düzeyde katılım olsa olsa Samsun’da olurdu ve de bu gerçekleşti” dedi.

İLÇELERDE SİNERJİ OLUŞTURULDU
Başkan Mustafa Demir, ilçe toplantılarının çok faydalı olduğunu da belirterek, “Toplantılarımızdan çok verim aldık. Toplantıları yaptığımız ilçelerde, sahada bir sinerji oluştu. Etkin bir şekilde hizmet için çalışılıyor. Başkanımızla ve meclis üyelerimizle çalışmalarımızı bir taraftan bu ruha uygun olarak devam ettiriyoruz” dedi