Samsun Klas Haber

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü: “Halka rağmen dayatma siyaseti olmaz”

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü: “Halka rağmen dayatma siyaseti olmaz”
18 Ocak 2024 - 15:46

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü’den İlkadım’da esnaf ziyareti: “Halka rağmen siyaset olmaz”

Samsun’un İlkadım ilçesinde esnaf ziyareti yapan, vatandaşlarla bir araya gelen CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Sizlerin önünüze koyup, halka rağmen ‘biz bunu düşündük, proje budur’ demeyeceğiz. Hep iç içe olacağız. Halka rağmen dayatma siyaseti olmaz” dedi.

 

KAMPSAMLI SAHA ÇALIŞMASI

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, vatandaşlara yerel yönetim anlayışını ve projelerini aktardı. Vatandaşlarla doğrudan iletişim kurarak sorunları yerinde tespit etmeyi hedefleyen Öncü, seçim öncesinde kapsamlı bir saha çalışması yürütüyor.

 

BİRE BİR İLETİŞİM KURMANIN ÖNEMİ

Samsun’da yaşayanların günlük hayatını ve ihtiyaçlarını yakından takip ederek, yerel yönetimdeki değişim vaatlerini vurgulayan Cevat Öncü, halkın desteğini kazanmak adına çalışmalarına ara vermeden devam etti. Seçim sürecinde daha birçok etkinlik ve ziyaretin planlandığını belirten Öncü, halka temas etmenin, vatandaşlarla bire bir iletişim kurmanın ve diyalogun önemine vurgu yaptı.

İletişim odaklı, ortak akılla, hizmet odaklı çalışmalar yapacaklarına değinen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Bizim söylemlerimizden biri de ‘birlikte yönetim.’ Bir işi hayata geçirmeden önce fikir aşamasında mutlaka halkın katılımını sağlayacağız. Bu noktada da halkın katılımının en önemli basamaklarından biri de sizlersiniz. Sizlerden fikir almadan Samsun’da önemli işlere imza atılmayacak. Önünüze koyup, halka rağmen ‘biz bunu düşündük, proje budur’ demeyeceğiz. Hep iç içe olacağız. Halka rağmen dayatma siyaseti olmaz. Büyükşehir Belediyesi halka rağmen projeleri hayata geçirmeye çalıştı. Vatandaşı dinlemek gerek. Muhtarı dinlemek gerek” ifadelerini kullandı.