Samsun Klas Haber

Cumhur İttifakı adayları Demir ve Tok ‘İktidar belediyesi olmanın yatırım avantajlarını anlattı.

Cumhur İttifakı adayları  Demir ve Tok ‘İktidar belediyesi olmanın yatırım avantajlarını anlattı.
19 Şubat 2019 - 15:09

  DEMİR ve TOK ‘İKTİDAR BELEDİYESİ OLMANIN YATIRIM AVANTAJLARINI ANLATTI.

 

 

Bayındırlık ve İskan Eski Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,  güçlü bir belediyecilik için hükümet desteğinin getireceği yatırım avantajlarını anlattı.

ARSLAN’A TOK VE DEMİR’DEN TEŞEKKÜR

AK Parti İlkadım Belediyesi Aday Adaylarından Musa Arslan tarafından gerçekleştirilen buluşmada Bayındırlık ve İskan eski Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ve Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok kendisine yakından ilgi gösteren vatandaşlarla tek tek ilgilenirken vatandaşların isteğini kırmayarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

TOK, “İKTİDAR BELEDİYESİ’NİN AVANTAJLARI İLE İLKADIM’I ŞAHLANDIRDIK”

İktidar belediyesi olarak büyük hizmetlere imza attıklarını belirten ve iktidar belediyesi olmanın avantajlarına değinen Başkan Erdoğan Tok; “Geçtiğimiz 5 yıllık süreç içerisinde mega projeleri hayata geçirdik. Belediye olarak 5 yılda 255 milyon TL’lik yatırım yaptık. Bu yatırımların dışında iktidar belediyesinin avantajlarını kullanarak Ankara’da edindiğimiz tecrübe ve birikimlerimizle bakanlıklarla kurduğumuz diyaloglar çerçevesinde hükümet yatırımlarını ilçemize kazandırdık. Bu yatırımlara en güzel örneklerden biri Türkiye’nin en büyük gençlik merkezi olarak şu an 5 binden fazla gencimize eğitim olanağı sağlayan İlkadım Gençlik Merkezimiz oldu. Samsun Anadolu Lisesi bahçesindeki alan Milli Eğitim Bakanlığına ait. Burayı almakta çok zorlandık. Bunun alt yapısını oluşturarak bu hizmetin karşılığında Belediyemize ait Anadolu Mahallesinde bulunan 10 dönümlük çiçek serasını Milli Eğitime devrettik. Anadolu Mahallemiz çiçek serasında bu alanda 18 ve 24 derslikli ilkokul yapılmasına imkan sağladık. Alt yapısını oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızla koordinasyonu ve görüşmeleri sağlayarak Samsun Anadolu Lisesi’nin Bahçesine, bizim bölgemizde Batı park alanında bulunan Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu ölçeğinde 2 bin 500 kişilik dev kapalı spor salonunu ilçemize kazandırıyoruz. Girişimci belediyecilik anlayışımızla her iki bakanlığımız arasında koordinasyonu sağlayarak tek taşla iki dev yatırımı ilçemize kazandırıyoruz. İş bilenin kılıç kuşananın. Biz bunu bu dönem yaptık ve inşallah Cumhur ittifakı adayı olarak 31 Mart seçiminden sonrada Ustalık dönemimiz ile bu değişim dönüşümü uç noktaya taşıyacağız.  “ diye konuştu.

 

 

 

 

DEMİR; “HÜKÜMETİN BAKANI OLARAK YAPTIĞIMIZ GİBİ BAŞKAN OLARAK DA SİZLERE HİZMET EDECEĞİZ”

 

Milletvekilliği ve Bakanlık süreci boyunca Samsun’a kazandırdığı hizmetleri anlatan Bayındırlık ve İskan eski Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir; “AK Parti Hükümetinin Samsun Milletvekili olarak ve bu ülkenin Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak hem ülkemize hem şehrimize birçok yatırımı kazandırdık. Şimdi de Cumhur Başkanımız ve Genel Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği görev ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Adayı olarak şehrimize hizmet edeceğiz. Gayemiz yine hizmet yine siz vatandaşlarımızın refahı…” şeklinde konuştu.