Samsun Klas Haber

Demir Projelerini Samsun hlakına soracak!

Demir Projelerini Samsun hlakına soracak!
14 Ocak 2019 - 19:50

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, hataya geçirecekleri projeleri halk oylamasına sunacaklarını belirterek, ‘Siz karar vereceksiniz’ dedi.

Seçim çalışmalarını Asarcık İlçesi’nde sürdüren  AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, meydan çay ocağında sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları, belediye başkan aday adayları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Mustafa Demir’e Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, AK Parti Asarcık İlçe Başkan Vekili Osman Kığılcım eşlik etti

SİZE SORACAĞIZ

“Samsun’u birlikte yöneteceğiz” diyen Mustafa Demir, ”Hayalimizdeki  Samsun için hazırladığımız projelerin büyük bir bölümünü sizlere soracağız. Halk oylaması yapacağız. Bu projelerin hayata geçmesinde karar mekanizmasında sizler yer alacaksınız. Biz projelerimizi hazırlayacağız, Duyurusunu yapacağız, sizlere sunacağız. Sizler de hangi projenin hayata geçmesini istediğinizi bize bildireceksiniz. Biz de bu doğrultuda sizin seçtiğiniz projeyi hayata geçireceğiz” diye konuştu.

YATIRIM İÇİN ARSA ÜRETECEĞİZ

Sanayicinin önündeki engelleri kaldıracaklarına vurgu yapan  Mustafa Demir, “Samsun’a yatırım çekmek için bütün kolaylıklar sağlanacak. Arsa üreteceğiz, altyapısını bir an önce yapacağız. Projelendirme ve ruhsat alımını hızlandıracağız. İlçelerde bazen ruhsat almak için 2,3 ay bekleniyor. Biz işte bu sorunları ortadan kaldırıp sanayicinin, işadamının Samsun’a yatırım yapmasını sağlayacağız. Yapılacak olan her yatırımı belediye olarak destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.
AGS Tekstili ziyaret eden Demir, işyeri sahipleri Zekeriya ve Zeki Uslu kardeşlerle sohbet ederek, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimler için destek istedi.