Samsun Klas Haber

Demir’den STÖ’lere Çağrı

Demir’den STÖ’lere Çağrı
10 Eylül 2019 - 16:48

Başkan Mustafa Demir’den ‘SİVİL TOPLUM’a çağrı

‘SAMSUN İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ!’

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın(TEGV) üst düzey yöneticilerini ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’un kalkınması için siyasetçisinden sivil toplum kuruluşları temsilcilerine kadar herkesin gücünü birleştirmesi gerekiyor” dedi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci ve Vakıf Genel Müdürü Sait Tosyalı, 2019-2020 Eğitim Öğretim Dönemi etkinlikleri kapsamında geldikleri Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i de ziyaret etti. Başkan Demir, TEGV’in ‘Sivil Toplum Hareketi’ içerisinde çok önemli yere sahip olduğunu belirterek, “Eğitime ve eğitim için çalışan gönüllülere desteğimiz sürecek” dedi.

TEGV’İN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ BÜYÜKŞEHİR’DE
Samsun’da 18 yıl önce faaliyete geçen TEGV’in Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci ve Vakıf Genel Müdürü Sait Tosyalı, beraberlerinde TEGV Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı yöneticileri Nehir Günay ve Tuba Ergüler Kirçiçek, TEGV Eğitim Dostları grubundan Rüştü Araboğlu ve Tevfik Sönmez ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret etti.

SAMSUN’DA 6 BİN 500 ÇOCUĞA EĞİTİM DESTEĞİ
Ziyarette bir açıklamada bulunan TEGV Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı Yöneticisi Nehir Günay, vakıf olarak geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde Samsun’da 6 bin 500 çocuğun eğitimine katkıda bulunduklarını söyledi. Günay, “Tüm bu katkıları gönüllülerimiz ile gerçekleştirdik. Yılda 320 gönüllü ile çocuklara eğitim desteği sunuyoruz. Çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunurken en büyük destekçilerimiz yerel yönetimlerimiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi de Eğitim Parkı’mızın kuruluş aşamasından bu yana her zaman bizlerin yanında olmuştur” dedi.

BAŞKAN DEMİR’DEN ÖVGÜ: GÜVENİLİK VE SORUMLU
TEGV’in Samsun için ne kadar önemli çalışmalara imza attığını bildiğini söyleyen Başkan Mustafa Demir ise, “Güvenilirlik, gönüllülük ve dayanışma, yenilikçilik, farklılıklara saygı, sorumluluk değerleri ile kurulduğu günden bu yana ilimizde etkinliklerini sürdüren TEGV’in eğitime ve çocuklara sunulan katkısı yadsınamaz boyutlarda” diye konuştu.

‘SAMSUN’UN ÖNÜNDE HİÇBİR GÜÇ DURAMAZ’
Türkiye’de ‘sivil toplum’ hareketlerinin önemine daima inandığını, kendisinin de yıllarca sivil toplum kuruluşlarında görev yaptığını hatırlatan Başkan Demir, “Şahsım ilke olarak, bir şehrin, bir bölgenin, bir kentin kalkınması için siyasetçisinden sivil toplum kuruluşları temsilcilerine kadar herkesin gücünü birleştirmesi gerektiğine inanıyorum. Bunu da her fırsatta dile getiriyorum. Çünkü ben, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzda Samsun’un önünde hiç bir gücün duramayacağını biliyorum. Bu nedenle şehrimize katkı veren herkesi, her hareketi önemsiyor ve destekliyorum. TEGV de bugüne kadar sivil toplum hareketleri içerisinde ne kadar önemli bir yerde olduğunu yaptığı çalışmalarla gösterdi. Özellikle eğitime ve eğitim gönüllülerine olan desteğimiz sürecek” dedi