Samsun Klas Haber

Gazeteciler Yılmaz’ı Ziyaret etti…

Gazeteciler Yılmaz’ı Ziyaret etti…
07 Ağustos 2018 - 18:49

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Cemiyet Başkanı Çakır, Yılmaz’a ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulunurken, Milletvekili Yılmaz da yeni seçilen Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerine başarılar diledi.Meclisin tatilde olması nedeniyle Samsun’da çeşitli ziyaretler yaptığını belirten Yılmaz, ailesine bugünlerde daha fazla vakit ayırdığını ve bol bol kitap okuduğunu söyledi.

DIŞ GÜÇLER EKONOMİ
ÜZERİNDEN SALDIRIYOR

Ülke ekonomisinin üzerine sohbetin gerçekleştiği ziyarette konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Seçim sürecinde de sonrasında da dış güçler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimize karşı olmakla beraber önce terörü destekleme sonra muhalefeti güçlendirme çabalarına girdi ancak başarısız oldular. Şimdi de ekonomi üzerinden bize saldırmaya çalışıyorlar. Dışarıdaki ekonomi kuruluşlarının, Türkiye’nin ekonomisini manipüle etmeye çalışması, dövizdeki yükseliş, hükümetimizin de buna karşılık olarak faiz oranlarını yükseltmesi ‘ekonomik krizi’ beraberinde getirdi. Yaşanan ekonomik krizde toplu esnaflarımız inanılmaz etkileniyor. Hükümet olarak gerekli tedbirleri alıyoruz” dedi.

MAALESEF ÜRETEN
BİR TOPLUM DEĞİLİZ

Tedbirlerin alınmasına karşılık ‘maalesef üreten toplum’ olmaktan uzaklaştıklarına dikkat çeken Milletvekili Yılmaz, “Sadece tüketime odaklıyız. Örneğin Atakum sahilinden geçiyorum, kafeler gençlerle dolu. Gençlerimiz maalesef üretmiyor. Üzülüyorum gerçekten. İş sahalarımız aynı şekilde daralmış durumda. Bu sadece Samsun için geçerli değil. Ülke olarak son yıllarda üreten toplum olmaktan uzaklaştık. 9-10 günlük tatillere seviniyoruz. Tatili seven bir toplum olduk. Bizim şu anda tatil yapma lüksümüz yok. Daha çok çalışmayız, üretmeliyiz. Ekonomiye katma değer katmalıyız” diye konuştu.

BENİM VİCDANIM RAHAT

Samsunspor’un da bu sezon başarılı olmasını ve üst lige çıkmasını gönülden arzu ettiğini belirten Yılmaz, “Büyükşehir Belediye Başkanlığım dönemimde taraftarından medyasına çok kez de eleştirilsem, kulübe hem maddi ve hem de manevi destek olmaya çalıştım. Benim vicdanım rahat. Yaptıklarımı bir ben bilirim, bir de yardımını istediklerim. Biz ne kadar maddi manevi yardım etsek de futbolcu oynamıyorsa, ortada başarısızlık varsa sorumlusu bizler oluyoruz. Çok üzüldüğüm maçlar oldu. İnşallah İsmail Uyanık’la başlayan şirketleşme süreci tamamlanır ve Samsunspor hak ettiği Süper Lig’e yükselir” ifadelerini kullandı.