Samsun Klas Haber

Hayati Tekin:’ Samsun’da Konuştu Ablamız beni seçti

Hayati Tekin:’ Samsun’da Konuştu Ablamız beni seçti
03 Şubat 2019 - 16:15

Hayati Tekin: ‘Samsun’u hayallerin ötesine taşıyacağım’ ‘Uçuracağım’…

Millet İttifakı’nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı önünde vatandaşlara seslendi. Tekin, Samsun’u hayallerin ötesine taşımak azmimdir, kararlığımdır. Sizlere söz veriyorum. Hakkın ve halkın yardımıyla bunu başaracağız. Sizleri hizmet olarak omzumda taşımaya söz veriyorum’ dedi.

Ankara yolu üzerinde partililer ile karşılanan  Hayati Tekin daha sonra İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Daha sonra ise parti binasının önünde vatandaşlara seslendi. Düzenlenen programa CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP İl Başkanı Mehmet Kundak, İYİ Parti İl Başkanı Recep Güleroğlu, CHP ve İYİ Parti İl Yönetimi, ilçe başkanları, millet ittifakının belediye başkan adayları, CHP ve İYİ Partili vatandaşlar katıldı. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, ana yolda bulunan refüjde de vatandaşlar programı izledi

SAMSUN’U UÇURACAĞIM

Düzenlenen programda konuşan Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı  Hayati Tekin, “Bir Samsun sevdalısı olarak görüyorum ki bu sevgi seline kendimi emanet etmekten gurur ve onur duyuyorum. Kendime inanıyorum, peşimden gelen oy veren hiç kimseyi mahcup etmeyeceğime, yediğiniz ekmek, helal lokmanız kadar inanmanızı istiyorum. Allah’ın izniyle bu güzel şehri tüm ilçeleriyle beraber en kısa zamanda Türkiye’nin konuşulan şehirleri arasına sokacağım. Öncelikle Karadeniz Ekonomik İşbirliği çerçevesinde işlerimize başlayacağız. Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya ve Gürcistan gibi ülkeleri kapsayan coğrafyaya Türkiye de dahil. Bunun ilk kurucularından biri de benim. Oralardan getireceğimiz sanayi, ticaret ve lojistik etkisiyle de bu şehri uçurmaya hazırlanıyorum. Özellikle bana iş lazım diyen gençlerimiz için çaba sarf edip başaracağız. Gelecek nesillerimiz için kendimizi aşarak tüm belediye başkan adaylarıyla beraber bir ekip halinde Samsun’un huzurundan yüz akıyla çıkacağız. Belediyecilikte tecrübeme, mimarlık mesleğime, bilgime, enerjime ve kurguladığım, hayal ettiğim projelere güveniyorum. Allah’ın izniyle Samsun’u hayallerin ötesine taşımak azmimdir, kararlığımdır. Sizlere söz veriyorum. Hakkın ve halkın yardımıyla bunu başaracağız. Sizleri hizmet olarak omzumda taşımaya söz veriyorum.

SAMSUNSPOR’U KÜME DÜŞÜRMEYECEĞİM

Açıklamasını sürdüren Hayati Tekin, “Samsunspor sevdalıları, sporda çok boş laf edilir. Buradan sesleniyorum, bugün ki ve geçmiş belediye başkanları dâhil 1 trilyon lirayı al Samsunspor diye veren tek belediye başkanı bendim. Bu rekoru yakalamış olan hiçbir belediye başkanı yoktur. Düzenlenen geceleri saymıyorum. Seyirci grupları ve yönetimi ziyaret edeceğim. Samsunspor’u bir daha düşmemek üzeri alt yapısını hazırlayacağım. Kimseyi dinlemeyeceğim” ifadelerinde bulundu.

ABLAMIZ HAYATİ TEKİN DEDİ

Adaylık süreci hakkında açıklamada bulunan Hayati Tekin, “CHP ve DSP’nin eski belediye başkanlığını yaptım, CHP’nin milletvekilliğini yaptım. Eşim Ayla Tekin ile beraber düşündük, bu dönemi pas geçelim dedik. CHP İl Başkanı ve ilçe başkanları dediler ki CHP’nin adayı Tekin olsun. Gün geldi Samsun İYİ Parti’ye bırakıldı. Ben hariç 5 tane daha adayımız vardı. Yönetimler baktı. 5 arkadaşımızı İYİ Parti gönlüne bastı ve geleceğe bıraktı. İYİ Parti bana tevdi etmeden anketler oldu. Her kesime kimi aday çıkarırsınız diye soruldu. Neticede Hayati Tekin ismi çıkınca, ablamız Sayın Meral Akşener bu görevi bana tevdi etti. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

HİZMETKÂRLIĞINIZA TALİBİM

Samsun için projelerini ilerleyen günlerde açıklayacağını belirten Tekin, “Şehir 2 kilometre eninde, 52 kilometre uzunluğunda oldu. Güneye genişleterek otopark sorununu olmayan düzenli bir şehri, sanayisi gelişmiş bir şehri gelecek nesillere gururla bırakacağım. Hedefim o kadar büyük ki bunu halka değil kendime söz veriyorum. Bu şehri sadece Türkiye’de değil, dünyada konuşulan en güzide şehirlerin içerisine sokmam en büyük azmimdi ve başaracağım. Gelişmiş ticaret, sanayi ve modern bir şehir olarak anılacak. Bu güzide topluluk ile tarih yazacağız. Sizlerin çocukları bile diyecek ki, iyi ki Hayati Tekin’i seçmişsiniz de o da bize böyle güzide, kalkınmış bir şehir bıraktı diye ellerinizden öpecekler. Hedefim sizleri de yüceltmek olacak. Hizmet kervanını hep birlikte rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla bismillahirrahmanirrahim diyerek yola başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sizin başkanlığınıza talip değilim, bundan böyle sizin hizmetkârlığınıza talibim. Hayati Tekin sizin için çapa olacak, kürek olacak” şeklinde konuştu.

BAHAR TEKİN İLE GELECEK

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Samsun’da, daha ilk günden bu denli büyük bir kenetlenme ve coşku yaratan bir ismi aday olarak belirledikleri için hem İYİ Partili dostlarımıza hem de bu kararın alınmasına katkı sunan CHP’mizin ortak aklına teşekkür ediyorum. Hava bize baharı hatırlatıyor, inanınki Mart’ın sonu bahar. Bu bahar Samsun’a Hayati Tekin ile gelecek. Artık Atatürk’ün şehri Samsun’u saray değil Samsunlular yönetecek” diye konuştu.