Samsun Klas Haber

İlkaadım’da ‘Örğütsel Vatandaşlık’ Semineri

İlkaadım’da ‘Örğütsel Vatandaşlık’ Semineri
02 Mart 2018 - 7:43

 

 

-İLKADIM’DA ÖRGÜTSEL ADALET SEMİNERİ…

 

İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi 19 Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde organize edilen seminerde belediye çalışanları “Örgütsel Adalet ve Örgütsel Vatandaşlık Davranışları” konulu seminerde buluştu.

 

İlkadım Belediyesi İlkadım Kent Konseyi tarafından organize edilen seminerde belediye çalışanları “Örgütsel Adalet ve Örgütsel Vatandaşlık Davranışları” konulu seminerde buluştu. Araş. Gör. Muhammet Yüksel’in konuşmacı olarak katıldığı ve 4 gün süren seminerde belediye çalışanlarının örgütsel işleyişte gelişimleri amaçlandı. Vatandaşa hizmette adaletin öneminin anlatıldığı seminer büyük ilgi görürken personelin mutluluğunun hizmet kalitesindeki etkisi işlendi.

 

“ADALETLİ ÇALIŞMA ORTAMI BAŞARIYA TAŞIR”

19 Mayıs Üniversitesi Araştırma Görevlisi Muhammet Yüksel’in konuşmacılığını üstlendiği seminerde çalışanlar arasındaki adaletin önemi ve başarıya katkısı işlenirken Örgütsel Vatandaşlık Davranışları başlığı altında toplumda uyumun önemi anlatıldı.Araş. Gör.Muhammet Yüksel; “Günümüzde dünyamız sürekli bir gelişim ve değişim göstermektedir. Bu gelişim ve değişimi gerek özel gerekse kamu sektörleri de yakalamak zorundadır. Bunun en önemli yolu ise verimliliğin arttırılmasını sağlamaktır. Bu amaçla Samsun’un en büyük merkez ilçesi olan İlkadım Belediyesi çalışanlarına örgütsel adalet kavramı ve bu kavram neticesinde ortaya çıkacak örgütsel vatandaşlık kavramları anlatarak adaletli ve dolayısıyla da başarılı bir çalışma hayatını anlatmış oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

“HEDEFİMİZ BİREYSEL DEĞİL TOPLUMSAL BAŞARI”

Seminer sonrası söz alan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel; “Belediye çalışanlarımızın başarısı arttırmaya yönelik bu tür seminer ve etkinlikleri gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Şu an bir dizi ziyaret için Ankara’da bulunan İlkadım Belediyesi Başkanımız Erdoğan Tok beyin selamlarını iletirken bu konuya olan olumlu yaklaşımları ile bu eğitim ve seminerlerimiz devam edeceğini söylemeliyim. Belediyemizin çalışanlarına yönelik devam eden teknik eğitimlerimizin yanı sıra hizmet kalitesini ve vatandaşla iletişimimizi daha da üst seviyelere taşımak adına yaptığımız çalışmalar doğrultusunda mutlu bir çalışan kadrosu oluşturmak, iş gücümüzü ve etkinliğimizi olumlu yönde etkilemeyi amaçlıyoruz. Bilimsel anlamda bu işin uzmanları olan 19 MAYIS Üniversitesi akademik kadrosu ile de iletişim halindeyiz. Hedefimiz bireysel başarı değil toplumsal başarıdır. Bu seminer ile bakış açımızı değiştirme, adaletli yöneticiler ve çalışanlar olup olmadığımızı sorgulama ve vatandaşımıza verdiğimiz hizmet kalitemizi arttırma fırsatı veren Muhammet Yüksel’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.