Samsun Klas Haber

İlkadım Belediyesi Çanakkale’ye Gönderiyor

İlkadım Belediyesi Çanakkale’ye Gönderiyor
08 Nisan 2018 - 19:23

İlkadım’dan Çanakkale’ye tarihi sefer

İlkadım Belediyesi, düzenlenen turlar kapsamında Atatürk’ün ilk adımını atarak Milli mücadeleyi başlattığı meşale kentten destan yazılan Çanakkale’ye vatandaşları gönderiyor

Kültür gezileri kapsamında vatandaşları Çanakkale’ye gönderen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ecdadın destan yazdığı Çanakkale’ye uğurladıkları vatandaşları selam ve minnet duyguları ile götürdüklerini söyledi.

HAFTADA İKİ SEFER 4 OTOBÜS

İki yıl boyunca düzenli olarak ‘Çanakkale-Bursa Gezisi’ni organize ettiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşların geçmişini daha yakından ve yerinde görerek tanıması gerektiğini belirtti. Tok, İlkadım’dan selam, sevgi ve minnet duygularını götürmek üzere vatandaşları haftada iki sefer 4 otobüsle Çanakkale’ye uğurladıklarını kaydetti.

TOK’A TEŞEKKÜR

Belediye tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen Çanakkale-Bursa gezisine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Belediyenin bu hizmetinden çok memnun kaldıklarını dile getiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a kültür gezilerinden ötürü teşekkür ediyor.

İLKADIM’DAN ÇANAKKALE’YE

Çanakkale’yi herkesin görmesi gerektiğini söyleyen Başkan Tok, “İlkadım’dan Çanakkale’ye gezi programlarımız özel bir anlam taşıyor. Kurtuluş mücadelesi meşalesinin ateşlendiği İlkadım’dan, büyük bir destanın yazılarak zaferle sonuçlanan Çanakkale’ye düzenlediğimiz seferler aynı inanç ve ruhu temsil ediyor. Çanakkale Zaferi, sadece Türk tarihi açısından değil, bütün dünya milletlerine örnektir. Ülkemizin her şehrinden her köyünden binlerce evladın vatan müdafaası için canını hiçe sayarak mertebelerin en büyüğü şehitlik mertebesine erişmiştir. Bu inanç ve ruhla büyük bir zaferle sonuçlanan Çanakkale Muharebesi, tarihin en önemli başarılarından olmuştur. Bu manada kültür gezilerimiz kapsamında vatandaşlarımızın “Çanakkale Savaşı’nda atalarımızın ve dedelerimizin hangi şart ve ortamlarda düşmana karşı nasıl bir mücadele verdiğini, hangi imkan ve şartlarda çarpıştığını yerinde görmesini ve o ruhu yaşamasını istedik.” diye konuştu