Samsun Klas Haber

İlkadım’da Muhteşem Tören

İlkadım’da Muhteşem Tören
30 Temmuz 2018 - 9:53

İlkadım’da Sünnet Şöleni

İlkadım Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleni kapsamında bu yıl ilçedeki 556 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

556 çocuğun erkekliğe ilk adımını attığı 2018 Sünnet Şöleni Samsun Büyükşehir Belediyesi Sevgi Kafe’nin yanındaki Hayvanat Bahçesi karşısı açık alanda gerçekleşti. 2018 Sünnet Şöleni’ne İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay ve vatandaşlar katıldı. Kıyafetleri dahil tüm masrafları karşılanan çocuklara eksiksiz bir sünnet şöleni yapıldı.

AİLELERDEN BAŞKAN TOK’A TEŞEKKÜR
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile birlikte tek tek hatıra fotoğrafı çektiren minikler ve aileleri Başkan Tok’a teşekkür etti. Çocuklar için düzenlenen şölende miniklere dondurma ve çeşitli ikramlar sunuldu. Çocuklar, sünnet şöleninde aileleriyle birlikte gönüllerince eğlenerek unutulmayacak bir gün geçirdi.

“556 ÇOCUĞUMUZUN SÜNNET ŞÖLENİNDE AİLELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK.”
Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşların her haliyle ilgilendiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Belediye olarak, kişinin doğumundan ölümüne kadar her haliyle ilgilenen bir kurum olarak bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlayışla bugün de 556 çocuğumuzun sünnet şöleninde bir araya geldik. Buradaki amacımız,  ekonomik durumu iyi olan aileler çocuklarını nasıl sünnet organizasyonu yapıyorlarsa, biz de aynı şartları bu çocuklarımıza sağlamak istiyoruz. Bu çocuklara eğlenceler yapıyoruz, organizasyonlar yapıyoruz, ikramlar ve çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Yani çocuklarımızın imreneceği hiçbir etkinlik bırakmıyoruz. Ekonomik durumu iyi olan aile ne yapıyorsa biz de bu çocuklarımıza aynısını yapıyoruz. Çocuklarımızın sünnetle alakalı kıyafet ve diğer masraflarını da karşıladık. Bu çocuklarımızın vatanımız ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Çocuklarımızın sünneti de hastanede hijyenik bir ortamda gerçekleştirilecek” dedi.
Şölende ayrıca İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından eserler seslendirildi. Sünnet çocukları daha sonra kıyafetleriyle birlikte hayvanat bahçesini ziyaret ettiler.
Çocuklar Pazar günü özel bir hastanede steril bir ortamda gerçekleştirecek sünnetin ardından evlerine gidecek