Samsun Klas Haber

Karaaslan:”18 Yıldaki Hizmetimiz!”

Karaaslan:”18 Yıldaki Hizmetimiz!”
08 Kasım 2020 - 5:05

KARAASLAN: ŞEHİRLERİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “8 Kasım Dünya Şehircilik Günü” ile ilgili, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıldaki hizmetlerimizle şehirlerimizin çehresini değiştirdik” dedi.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “8 Kasım Dünya Şehircilik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan mesajında gelecekte daha yaşanılabilir kentler hedefiyle çalıştıklarını söyledi .

BEKLENTİLER DEĞİŞTİ

Karaaslan mesajında beklentilerin değiştiğini belirterek, ” “Medeniyetlerin doğduğu ve yükseldiği; adalet, merhamet, hikmet, bilgelik gibi değerlerin insanlıkla buluştuğu, çeşitli kültürlerin ortak hafızasını taşıyan şehirler kadimden beslenip geleceği inşa ettiklerinde her birimiz için yaşam alanı olmaktan öte bir anlam taşımaktadır. Taşa tarihini, inancını ve kültürünü nakşeden ecdadımız sadece şehirler inşa etmekle kalmamış, bizi biz yapan değerleri geleceğe emanet etmiştir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti olarak son 18 yıldaki hizmetlerimizle şehirlerimizin çehresini değiştirdik. Geçmişte şehirlerde yaşayanların ana beklentisi konut talebi ve başta altyapı olmak üzere temel hizmetlere ulaşılabilirlik ile sınırlıyken bugün, artan yaşam kalitesine bağlı olarak beklentiler çeşitlenmiş ve değişmiştir” dedi.

ŞEHİRLER YARIŞIYOR 

Şehirlerin birbirleriyle yarıştığını kaydeden Karaaslan şu ifadeleri kullandı: “Ülkelerin değil şehirlerin birbiriyle yarıştığı bir dönemin içindeyiz. Bu bilinçle şehircilikteki ilkelerimizi ortaya koyduğumuz 31 Mart Mahalli İdareler Seçim Manifestomuz; sürdürülebilir, kimlikli, çevreye saygılı, akıllı, kendi kendine yetebilen, değer üreten şehirlere verdiğimiz önemi göstermektedir. Medeniyet katmanları üzerinde yükselen şehirlerimizi, yatay ve yerel mimariyi esas alan bir yaklaşımla; kadın, çocuk, engelli, genç, yaşlı toplumun tüm kesimlerine hitap edecek şekilde, doğal ve tarihi dokusunu koruyarak, kültür ve medeniyet değerlerimizle yoğrulmuş, insanı ve tüm yaratılmışları odağına alan bir bakış açısıyla yeni hizmetlerle buluşturma gayretindeyiz. Şehirlerimizi deprem başta olmak üzere sel, heyelan gibi doğal afetlere karşı daha dirençli hale getirmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak, geleceğe daha yaşanabilir ve sağlıklı şehirler miras bırakmak için kentsel dönüşüm çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından titizlikle sürdürülmektedir.”