Samsun Klas Haber

Milletvekili Köktaş,’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Kutlama Mesajı Yayınladı

Milletvekili Köktaş,’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Kutlama Mesajı Yayınladı
07 Mart 2018 - 13:54

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: “Başta aile olmak üzere bütün manevi değerleri korumak ve ülkenin gücüne güç katmak için çalışan, fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik tebrik ediyorum.
Dinimizde ve geleneklerimizde, kadın her zaman önemli bir yer tutmaktadır.  Kadın sadece bir anne değil; hayatımızın her aşamasında bizi şekillendiren, bize yön veren ve hazırlayan en değerli varlıktır.
Türk kadınları tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerinde daima en ön safta yer almış, kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman da vatanın kurtuluşunda görev üstlenmiştir.
Kahraman kadınlarımızın bu büyük mücadeleleri asla unutulmayacak, gelecek kuşaklara da rehber olacaktır.
Kadınların toplumdaki siyasi, sosyal ve ekonomik statüsünün güçlenmesi, toplumsal refah seviyesinin en önemli göstergelerinden birisidir.
Bu anlamda AK Parti olarak kadınları hem siyasetin, hem hayatın her alanında hak ettikleri şekilde asli unsuru, temel taşıyıcısı hâline getirmenin mücadelesini verdik. AK Parti iktidarları döneminde; kadınların önündeki engelleri kaldırmak, çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumlarını güçlendirmek amacıyla önemli reformlar hayata geçirildi.
Bu düşüncelerle, ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yad ediyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren başta şehit annelerine, eşlerine ve yakınlarına sabırlar temenni ediyorum. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum.”