Samsun Klas Haber

Mustafa Demir: ‘Samsun’un kalkınması için ne gerekiyorsa yapacağız’

Mustafa Demir: ‘Samsun’un kalkınması için ne gerekiyorsa yapacağız’
28 Mart 2019 - 16:34

Mustafa Demir, ‘Kalkınma ve gelişim için birlikte ne gerekiyorsa yapacağız’

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, “Samsun için büyük ve hayati projelerin hayata geçmesi, kalkınma seferberliğinin başlaması için 31 Mart günü halkımızın güçlü desteğine ihtiyacımız var.” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir,  büyük Samsun, kalkınma ve gelişim seferberliği için halkın güçlü desteğini beklediklerini söyledi. Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, işadamlarıyla sabah kahvaltısında buluştu. Cumhuriyet,  Saadet caddesi ve Kirazlık Mahallesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Demir, Akademisyenler Birliği’nin etkinliğine katıldı. Daha sonra, Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum, AK Parti Çevre ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkanı ve adayı Erdoğan Tok, teşkilat üyeleriyle birlikte Hastanebaşı Mahallesi’nde gerçekleşen büyük mitinge katılım sağlandı. Program kapsamında STK temsilcileri ve muhtarlarla toplantıda gerçekleştirilirken, özellikle mitingde Bakan Kurum, İlkadım ağırlıklı Canik ve Atakum’da  kentsel dönüşüm müjdelerini verdi.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM SAMSUN İÇİN BÜYÜK FIRSAT OLACAK’

Açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum’un verdiği Kentsel Dönüşüm müjdeleri ile Samsun’un iktidar belediyesi olmanın avantajlarını da kullanarak ihya olacağını söyledi. 31 Mart seçimlerinin ardından İlkadım ilçesinde büyük bir kentsel dönüşüme start verileceğini ifade eden Demir, “Bakanlığımız ve TOKİ öncülüğünde kentsel dönüşüm start alacak. Allah nasip ederse Büyükşehir Belediyesi’nde ve İlkadım Belediyesi’nde Cumhur İttifakı adayları olarak halkımız yetkiyi verirse bizlerde bu çalışmaların içerisinde olacağız. İktidar belediyesi olmanın büyük avantajları vardır. Kentsel dönüşüm sürecinde halkımızla el ele vererek yaşanan tüm sorunları İlkadım Belediyemizin de katkılarıyla çözeceğiz. Halkımız bize inanıyor, büyük dönüşüm başlıyor.” dedi.

‘HALKIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR’

Tek maçlarının halka hizmet olduğunu bunun dışında hiç bir düşüncelerinin bulunmadığını ifade eden Demir, “Seçimlere birkaç gün kaldı. Aylardır sahada çalışıyor, halkımıza kendimizi anlatıyor desteklerini istiyoruz. Samsun için, halkımız için ortaya koyacağımız projelerimizi, hedeflerimizi  tek tek anlattık. Hepsinin hayata geçmesi için, büyük kalkınma seferberliğinin başlaması için 31 Mart günü halkımızın güçlü desteğini almış olmamız gerekli. Niyetimiz halis, hedeflerimiz büyük. El ele verdiğimiz takdirde hiç bir sorunun karşımızda duramayacağına inananlardanım. Şehrimizin her kesimiyle bir araya geldik, oturduk konuştuk. Eksiklikler, talepler, neler yapılması gerektiğini konusunda bir yol haritasını hazırladık.  Allah bize halkımıza yeniden hizmet etmeyi nasip ederse gereken neyse kentimiz için o yapılacaktır.”diye konuştu. Demir, kentte büyük bir kalkınma ve gelişim hamlesinin başlayacağını, bunun için güç birlikteliğine ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.  Kirazlık Mahallesi’nde işçilerle birlikte öğle yemeği de yiyen Demir, sıraya girerek tabldotta yemeğini kendi aldı