Samsun Klas Haber

O En Roman Dostu Başkan!

O En Roman Dostu Başkan!
05 Nisan 2018 - 6:56

Romanlar’dan Başkan Genç’e teşekkür

Samsun’da yaşayan Roman vatandaşlar, kendilerine yönelik yaptığı hizmetlerden dolayı Avrupa Parlamentosu tarafından En Roman Dostu Belediye Başkanı seçilen Başkan Osman Genç’e verdikleri kahvaltıda teşekkür etti.

Samsun Uluslararası Roman Federasyonu tarafından Atakum’da bir otelde düzenlenen kahvaltıda Canik Belediye Başkanı Osman Genç Roman vatandaşlarla biraraya geldi. Başkan Yardımcısı Alican Usta ve Federasyon Başkanı Gürkan Dal ile federasyon yöneticilerinin de yer aldığı kahvaltıda kendisini ağırlayan Roman vatandaşlarla sohbet eden Başkan Genç, eşit hizmet anlayışıyla Roman vatandaşlar için eğitim, kültür, sanat, spor ve kentsel dönüşüm alanlarında önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

ÇOK YÖNLÜ HİZMET

Her zaman Roman vatandaşların yanında olduklarını, bunu da hayata geçirdikleri projelerle gösterdiklerini ifade eden Başkan Genç, “Roman kardeşlerimizin yaşadığı mahallelerde sadece fiziki olarak değil, sosyal ve kültürel dönüşüm de gerçekleştirdik. Yavuzselim, 200 Evler ve Hacıismail Mahallesi’nde çok yönlü bir dönüşüme imza attık. Bu mahallelerimizde fiziki anlamda Güzel Evim Mutlu Geleceğim projesini uyguladık ve yorgun, eski binaları yeniledik. Sokaklarımızı parke taşla döşedik ve kaldırımlarımızı yaptık. Elektrik, doğalgaz ve kanalizasyon altyapı çalışmaları tamamlandı. Okul ve camilerimizi yeniledik. Ayrıca Roman vatandaşlarımıza yönelik eğitim, kültür ve sosyal etkinlikler ve programlar gerçekleştiriyoruz” diye konuştu

ŞEHRİMİZ İÇİN ÖNEMLİ

Ürettikleri projelerle hükümetin Roman Açılımına destek verdiklerini belirten Başkan Genç, “Bizler hoşgörü dini İslam’a mensup bir milletiz. Şehrimizde yaşayan her insanımızın her birini ayrı ayrı seviyoruz. Bu hoşgörüyle gerek Yavuzselim Mahallemizde, gerekse 200 Evler Mahallemizdeki vatandaşlarımıza hizmet ettik, etmeye de devam ediyoruz. Çünkü Roman vatandaşlarımızın bizim zenginliğimiz olduğunun bilincindeyiz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Avrupa Parlamentosu tarafından En Roman Dostu Belediye Başkanı seçilmemiz bizler için onur verici olduğu kadar, şehrimiz için de son derece önemli” diye konuştu

CUMHURBAŞKANINA TABLO

Samsun Uluslararası Roman Federasyonu Başkanı Gürkan Dal da, federasyon olarak Canik Belediyesi tarafından Roman vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, Başkan Genç’e teşekkür etti. Federasyon Başkanı Dal ayrıca, En Roman Dostu Belediye Başkanı seçilen Başkan Genç’i tebrik etti. Başkan Genç, 8 Nisan Dünya Roman Günü nedeniyle 11 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek olan Samsun Uluslararası Roman Federasyonu Başkanı Gürkan Dal’a, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilmek üzere perspektif sanatıyla yapılan üç boyutlu tablo verdi.