Samsun Klas Haber

ÖNCÜ: ”Bizim yönettiğimiz Büyükşehir Belediyesi’nde adaletsizlik olmaz”

ÖNCÜ: ”Bizim yönettiğimiz Büyükşehir Belediyesi’nde adaletsizlik olmaz”
17 Şubat 2024 - 10:28

Cevat Öncü: Herkes rahat olsun

 

Herkes rahat olsun. Bizim yönettiğimiz Büyükşehir Belediyesi’nde adaletsizlik olmaz” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Samsun’u en iyi noktaya Cevat Öncü olarak, birikimli bir inşaat mühendisi olarak ben taşırım” dedi. Belediye personeline de seslenen Öncü, “Cumhuriyet Halk Partisi gelirse işten çıkarırmış, maaşlarını alamazlarmış. Asla böyle bir şey bizim yönettiğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde olmayacak. Herkes rahat olsun. Bizim yönettiğimiz Büyükşehir Belediyesi’nde adaletsizlik olmaz” dedi.

 

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında Kavak Sanayici İş İnsanları Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği (KAVSİAD) ile Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Samsun Şubesi’ne (EMŞAV) ziyarette bulundu.

 

Ardından esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Cevat Öncü, vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinleyip projelerinden bahsetti. Geçmişte iktidarın Samsun için verdiği sözleri hatırlatan Öncü, “Arşivleri açıp bakın. 10-15 yıl önceki seçim vaatlerine, milletvekillerinin, bakanlarının hızlı tren ile ilgili sözlerine bir bakın. 2023’te hızlı tren Samsun’a geliyordu. Şimdi bakın 2053 deniyor. Bizden geçmiş, çocuklarımız görür mü bilmiyorum. ‘Samsun’un 50 yılını planlayacağız’ diyen rakiplerim var. Altını çiziyorum. Hepsi çok kıymetli, iyi insanlar ama ben iddiayla söylüyorum. Samsun’u en iyi noktaya Cevat Öncü olarak, birikimli bir inşaat mühendisi olarak ben taşırım. Samsun’un bugününü yönetemeyen, ivme kaybettirenler, Samsun’u gelişmişlik sıralamasında 40. sıralara düşüren anlayış, bugün ‘Samsun’un 50 yıl sonrasını planlıyoruz’ diyor. Bu mümkün mü?” ifadelerini kullandı.

SAMSUN’U İLERİYE TAŞIYACAĞIMIZA OLAN İNANÇLA ADAY OLDUK
Büyükşehir Belediyesi’nin Samsun’da gerekli iş, hizmet ve açılımı yapamadığını vurgulayan Cevat Öncü, “İlk belediye başkanından bugün görevde olan belediye başkanımız Mustafa Demir’e kadar, bu şehre kim bir çivi çaktıysa, bu şehir için kim bir tuğla koyduysa, hepsinden Allah razı olsun. Ama eksiği gediği gördüğümüz için, bu eksikleri giderebileceğimize inandığımız için, Samsun’u en iyi şekilde, en kısa sürede hak ettiği noktaya getireceğimize inandığımız için, mesleki birikimimizle şehrin ufkunu, vizyonunu, ileriye taşıyacağımıza olan inançla aday olduk. Yoksa kimseyle bir kırgınlığımız, küskünlüğümüz yok. Bu şehre hizmet etmek için yola çıktık” dedi.

‘BELEDİYE ÇALIŞANLARI RAHAT OLSUN’
CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, göreve gelir gelmez belediyenin kaçaklarını, karadeliklerini, israfını önleyeceklerini dile getirdi. Şeffaf ve adil bir yönetim anlayışı vaadinde bulunan Öncü, “Kul hakkına girmeden, herkese hakkını teslim edeceğiz. Belediye çalışanları da çok şikayetçi. Ben onlara da sesleniyorum. Samsun Büyükşehir Belediye çalışanları, şirket işçileri ve belediye işçileri Türkiye ortalamasında emsal olabilecek illere göre düşük maaşlar alıyorlar. Liyakata göre, eşit işe, eşit ücret yok uygulayacağız. Muhalefet kazanırsa, Cevat Öncü gelirse Cumhuriyet Halk Partisi gelirse işten çıkarırmış, maaşlarını alamazlarmış. Asla böyle bir şey bizim yönettiğimiz Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde olmayacak. Hakkaniyetli bir şekilde temsilci sendikalarla oturularak günün koşullarına göre, çalışanın alın terini vermek, sosyal demokrat dünya görüşüne sahip Cevat Öncü’nün boynunun borcudur. Herkes rahat olsun. Bizim yönettiğimiz Büyükşehir Belediyesi’nde adaletsizlik olmaz” diye konuştu.